Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 21 квітня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарЕкологія: "Екологічна обізнаність населення - шлях до розвитку громад"

Сучасні соціально-політичні процеси, що відбуваються в державі, курс влади на децентралізацію вимагають участі громади у прийнятті рішень щодо подальшого соціального та економічного розвитку території її проживання.

Активна громадська позиція потребує постійного діалогу з місцевою владою у пошуках шляхів вирішення нагальних питань і проблем. Для плідної, результативної співпраці з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування громадянин повинен володіти елементарними  правовими знаннями, фактами та інформацією з "наболілого" питання, що дозволяє оцінити всі "за" і "проти", залучати до розв’язання проблеми незалежних, компетентних фахівців.

Діяльність будь-яких підприємств в т.ч. об'єктів агропромислового комплексу (кролеферм, птахофабрик, свиноферм, ферм ВРХ, тощо) пов'язана з виділенням забруднюючих речовин в атмосферне повітря, водоспоживанням та водовідведенням, утворенням відходів.

При проектуванні об'єкту будівництва враховується його вплив на навколишнє природне середовище, санітарне та епідеміологічне благополуччя населення, вивчається відповідність об'єкта будівництва вимогам охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної безпеки. Всі ці питання  враховуються, вивчаються та визначаються при проходженні експертизи проекту будівництва, до складу якого входять матеріали оцінки впливів на навколишнє середовище.

При виконанні розділу оцінки впливу на навколишнє середовище замовник через органи місцевої влади інформує населення про плановану діяльність, визначає місце і порядок проведення громадських слухань, відкритих засідань, збирає звернення громадян, здійснює розгляд та врахування зауважень, пропозицій і рекомендацій громадськості.

При розміщенні та експлуатації об’єкту забудовнику (замовнику) необхідно:

- забезпечити виконання вимог діючого законодавства, санітарної і будівельної нормативно - технічної документації;

- передбачити заходи по зменшенню впливу даного об'єкту на навколишнє середовище, як при його будівництві, так і при експлуатації;

- провести екологічну експертизу розділу оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) проекту будівництва об’єкту з урахуванням громадської думки;

- забезпечити дотримання вимог інших документів, що регламентують соціальний та економічний розвиток регіону, тощо.

Громадськість може впливати на прийняття управлінських рішень шляхом:

- надання зауважень, пропозицій та рекомендацій замовнику на громадських слуханнях, обговореннях при  проектуванні об'єкту, які організовуються замовником через органи місцевої влади;

- публічних обговорень проектів програм;

- надання пропозицій та зауважень при отриманні суб'єктами господарювання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Завдяки "Екологічній" обізнаності кожного українця територіальна громада перестає бути інертною, здатна ефективно співпрацювати з місцевими органами влади у напрямку вирішення спірних питань, актуальних екологічних проблем та виконання першочергових природоохоронних заходів.

Врахування інтересів громадськості  у стратегічних планах розвитку, населених пунктів, районів, області сприяє ефективному соціальному та економічному розвитку території.

 

 

Переглядів: 584
 
You are here: