Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Четвер, 22 серпня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарЗа чисте довкілля

Шанобливе ставлення до природи є частиною культури та органічним елементом світогляду українців. Для привернення уваги до проблем навколишнього природнього середовища, проведення заходів, акцій з охорони природи та дбайливого до неї ставлення в календарі маємо одразу кілька всеукраїнських та міжнародних свят.

Зокрема, в третю неділю квітня відзначається Всеукраїнский День довкілля. Це свято встановлено указом Президента Україна "Про День довкілля" від 06.08.1998 № 855/98 та проводиться починаючи з 1999 року. Цього дня організовуються заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього природного середовища, очищення джерел, озеленення, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

 

22 квітня відзначається Всесвітній день Землі, свято покликане привернути увагу до захисту навколишнього середовища. Історія цього дня бере свій початок з 1872 року, коли цей день вперше відзначили у штаті Небраска, США. Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У цей день кожен може зробити свій внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити дерево, відмовитися хоча б у цей день від використання автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. У цей день оголошують різноманітні природоохоронні акції, реалізують заходи з охорони довкілля та збереження природних ресурсів.

Для забезпечення поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних завдань, відродження та актуалізації традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища на Черкащині щорічно у квітні-травні проводяться заходи з озеленення та благоустрою територій.

З метою поглиблення усвідомлення громадськістю необхідності збереження та покращення стану довкілля 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй резолюцією 2994 (XXVII) оголосила  5 червня Всесвітнім днем довкілля. Саме цього дня у шведському Стокгольмі відкрилася конференція ООН з проблем довкілля, результатом роботи якої стала Програма ООН з довкілля. Відзначення цього дня допомагає привернути увагу суспільства до екологічних проблем і підкреслити гостру необхідність у належному ставленні людини до природних ресурсів. В цей день екологи та природоохоронці відзначають своє професійне свято.


 

 

 

Переглядів: 33618
 
You are here: