Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 20 січня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарОхорона та збереження зелених насаджень – одна із засад спрямованих на забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини

Завданням законодавства України про рослинний світ є регулювання суспільних відносин у сфері охорони, використання та відтворення дикорослих та інших видів рослин.

Статтею 5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» визначено, що державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають ліс та інша рослинність, ландшафти та інші природні комплекси.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про рослинний світ» основною вимогою до охорони рослинного світу є здійснення заходів щодо запобігання негативному впливу на нього господарської діяльності.

Забезпечення максимального збереження площі земельних ділянок з ґрунтовим та рослинним покривом при здійсненні містобудівної діяльності передбачено ст. 48 Закону України «Про охорону земель».

Крім того, Законом України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» від 17.03.2011 № 3159-VІ внесено мораторій строком на п'ять років на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення незалежно від форми власності в містах та інших населених пунктах, а саме: земельних ділянок зелених зон і зелених насаджень та земельних ділянок об'єктів фізичної культури і спорту.

Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10.04.2006 № 105, охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності. Містобудівна діяльність у населених пунктах проводиться з дотриманням вимог охорони зелених насаджень.

Пунктом 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» визначено, що відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі (крім відновної вартості зелених насаджень, посаджених (створених) цією особою), сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи.

Статтею 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» визначено, що до відання районних державних адміністрацій належить вирішення питань використання природних ресурсів та охорони довкілля.

Згідно ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів міських рад належить забезпечення ефективного використання природних ресурсів.

Вжиття органами виконавчої влади і місцевого самоврядування заходів спрямованих на збереження та охорону зелених насаджень сприяє не лише збереженню неповторної краси ландшафту, а й створенню сприятливих умов для життєдіяльності людини.

Переглядів: 656
 
You are here: