Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 16 вересня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарЩодо здійснення державного моніторингу довкілля в галузі охорони атмосферного повітря

5 вересня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 серпня № 827 «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря», якою затверджено новий Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря (далі – Порядок).

Порядком визначено механізм організації та здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, взаємодії органів виконавчої влади у процесі здійснення такого моніторингу і забезпечення зазначених органів інформацією для прийняття рішень, пов’язаних із станом атмосферного повітря, та інформування населення про такий стан.

Для здійснення цілей моніторингу атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря територію держави поділено на зони та агломерацій. Порядком визначено 25 зон (межі зон збігаються з межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць) та 24 агломерації (межі агломерацій збігаються з межами відповідних міст).

Відповідно до Порядку, в регіоні визначено зону «Черкаська» (територія Черкаської області) та агломерацію «Черкаси» (територія обласного центру).

Обласним державним адміністраціям та міським радам, що виконують функції і повноваження місцевого самоврядування на території відповідної агломерації, в рамках виконання вимог постанови необхідно в першу чергу визначити у своєму складі структурний підрозділ , або виконавчий орган, що виконуватиме функції органу управління якістю атмосферного повітря, оприлюднити ці дані в засобах масової інформації.

Наступним етапом є створення комісій з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.

В річний термін необхідно розробити програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та подати їх на погодження Міністерству енергетики та захисту довкілля України.

Переглядів: 21
 
You are here: