Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 16 вересня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар«Зелені» тарифи на електроенергію, вироблену з альтернативних джерел

Відновлювана енергетика – це екологічно чисте невичерпне джерело енергії, яке не змінює функціональну структуру Землі та надає можливість зменшити навантаження на ресурсну базу.  

18 липня 2018 року Урядом України було прийнято Стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року. Цей документ передбачає скорочення викидів і збільшення поглинання парникових газів, впровадження екологічно безпечного виробництва із застосуванням "зелених" технологій у всіх секторах економіки. Стратегія є інструментом державного управління і формування кліматично відповідальної поведінки бізнесу та громадян.

Законом України «Про електроенергетику»  передбачено встановлення «зеленого» тарифу для стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями).

«Зелений» тариф - спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), з альтернативних джерел енергії.

 

«Зелений» тариф встановлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах) з альтернативних джерел енергії.   Він встановлюється для кожного суб'єкта господарювання, який виробляє електричну енергію з альтернативних джерел енергії, за кожним видом альтернативної енергії та для кожного об'єкта електроенергетики (або для кожної черги будівництва електростанції (пускового комплексу) .

У разі якщо на об'єкті електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), що використовують альтернативні джерела енергії , мають застосовуватися різні коефіцієнти "зеленого" тарифу, на такому об'єкті має бути встановлений окремий комерційний облік за кожною чергою та/або установкою, для яких застосовується окремий коефіцієнт "зеленого" тарифу.

Для суб'єктів господарювання та приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, "зелений" тариф встановлюється до 1 січня 2030 року.

Держава гарантує, що для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії на введених в експлуатацію об'єктах електроенергетики, буде застосовуватися порядок стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії та закріплення на законодавчому рівні на весь строк застосування "зеленого" тарифу вимог щодо закупівлі у кожному розрахунковому періоді електроенергії, виробленої на об'єктах електроенергетики .

У жовтні 2018 року Уряд розглянув та схвалив розроблений Мінприроди законопроект "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів", впровадження якого є невід’ємною частиною кліматичної політики в Україні. Зокрема, її запровадження передбачено Планом заходів з виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року.

На території Черкаської області планується впровадження заходів з розвитку альтернативної енергетики. Будівництво та використання сонячних електростанцій сприяє сталому розвитку міст, які можуть забезпечити себе електроенергією, скоротивши при цьому свої витрати та ресурсозалежність.

 

За даними Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства на території Черкаській області діє 12 малих гідроелектростанцій, а саме: Корсунь-Шевченківська ГЕС та міні-ГЕС, Стеблівська ГЕС (Корсунь-Шевченківський район), Лисянська, Кам’янобрідська (Лисянський район), Юрпільська ГЕС (с. Юрпіль Маньківського району), Гордашівська, Лоташівська, Кривоколінська (Тальнівський район), Звенигородська ГЕС (Звенигородський район), Дубівська, Острівецька ГЕС (Уманський район).

В області діє 7 сонячних електростанції, а саме: Гордашівська СЕС (потужність 102,5 кВт), І черга фотоелектростанції на даху будівлі по вул.Громова, 138/6 м. Черкаси (потужність 30 кВт), СЕС «Озірна» в м.Звенигородка (потужність 150 кВт), у 2017 році введено ІІ чергу фотоелектростанції на даху будівлі по вул. Громова, 138/6 м. Черкаси (потужність 30 кВт),  фотоелектростанції на даху будівлі по вул. Пцаева, 99 м.Черкаси (потужність 100 кВт), фотоелектростанції на даху будівлі по вул.Шевченка, 47 м.Золотоноша, (потужність 60 кВт), фотоелектростанції на даху будівлі по прос. Хіміків, 8 м.Черкаси (потужність 50 кВт), 

  У 2017 році побудовано першу в області комплексну інженерну споруду з системою збору біогазу полігону твердих побутових відходів для виробництва електроенергії в с.Руська Поляна Черкаського району, інвестиції становлять 1,8 млн євро, у поточному році вироблено 1123,9 тис кВт год з біогазу.

Населення може самостійно виробляти електроенергію та контролювати її розподіл, мінімізуючи при цьому також втрати при передачі на великі відстані. Це, в свою чергу, зменшує навантаження на природу та дає можливість говорити про економічне зростання, яке сьогодні стримується звичною для нас традиційною енергетикою. З кожним роком "зелена" енергетика стає доступнішою, винаходяться нові її джерела та технології  виробництва, що безперечно сприяє розвитку інновацій та удосконаленню інфраструктури , стимулює розвиток освіти  і науки.

Переглядів: 18
 
You are here: