Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 16 вересня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар14 серпня відбувся особистий прийом громадян, зустріч з керівництвом об’єднаних територіальних громад Уманського району та виїзд на очисні споруди КП "Уманьводоканал" та Уманський міський полігон твердих побутових відходів КП "Комунальник" керівництвом

 

14 серпня начальником управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Оленою Звягінцевою проведено виїзний прийом громадян в Уманському районі.

В рамках виїзного прийому відбулася зустріч з представниками Уманської районної державної адміністрації, керівництвом Паланської, Дмитрушківської, Ладижинської об’єднаних територіальних громад, КП "Уманьводоканал" та КП "Комунальник".

Під час зустрічі надана методична допомога з питань щодо поводження з твердими побутовими відходами, зокрема в частині роздільного збирання утилізації та вивезення, покинутих артезіанських свердловин та шахтних колодязів, наявності та створення об’єктів природно-заповідного фонду  та внесення їх меж в натуру, використання місцевих коштів на природоохоронні заходи.

З урахуванням того, що КП "Уманьводоканал" потрапив до рейтингу топ 100 найбільших підприємств-забруднювачів вод у 2018 році, який оприлюдений Державним агентством водних ресурсів України https://www.davr.gov.ua/news/top100-najbilshih-pidpriyemstvzabrudnyuvachiv-vod u-2018-roci та необхідність приведення системи управління відходами району
у відповідність до вимог
"Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року", схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 820, начальником управління проведено виїзд на очисні споруди КП "Уманьводоканал" та Уманський міський полігон твердих побутових відходів КП "Комунальник".

За результатами виїзду комунальним підприємствам надані рекомендації щодо врегулювання проблемних питань у сфері охорони навколишнього природного середовища. Зокрема запропоновано розглянути питання щодо можливості проведення реконструкції (переоснащення) очисних споруд
з розробкою відповідної проектно-кошторисної документації або перегляду технології очистки стічних вод з метою дотримання нормативів скиду стічних вод у р. Уманка.

Акцентувала увагу, на тому що у міста Умань є всі можливості для створення умов та запровадження комплексного підходу до системи роздільного збирання твердих побутових відходів від населення, оскільки перші кроки зроблено і  збудовано сортувальну лінію, яка нажаль на сьогоднішній день
не працює.
Ухвалена Урядом Національна стратегія управління відходами в Україні до 2030 року направлена на вжиття ряду заходів із запобігання та зведення до мінімуму утворення побутових відходів, підвищення рівня їх перероблення, встановлення сміттєсортувальних ліній та будівництва сміттєпереробних заводів.

Крім того, Олена Звягінцева зазначила, що джерелом фінансування зазначених природоохоронних заходів можуть бути кошти державного бюджету, виділені відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 № 228, якою затверджено порядок та умови надання субвенції
з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об'єктах комунальної власності.

Наприкінці зустрічі начальником управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Звягінцевою О. М. відзначено, що напрацьовано багато робочих питань і для визначення шляхів їх вирішення необхідно провести додаткову зустріч, в більш широкому форматі.

 

 

Переглядів: 39
 
You are here: