Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Четвер, 22 серпня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарНа Черкащині встановлено заборону на ловлю раків

Відповідно до Наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області від 19.03.2019 № НОД-32/3 "Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах Черкаської області у 2019 році" в період з 25 серпня по 30 вересня 2019 року у водоймах в межах Черкаської області встановлюється заборона на лов (добування) раків.

Традиційно обмеження на будь-який лов раків вводиться двічі на рік: навесні, коли самки виношують ікру і личинок, та наприкінці літа  на період другої линьки раків, коли у членистоногих відбувається оновлення їх органів і вони найбільш уразливі.

За вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від 34 до 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф – від 340 до
680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів).

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Санкція даної статті передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушник має відшкодувати заподіяну шкоду, у розрахунку 25,5 грн за кожного виловленого рака, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209.

Управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації закликає дотримуватись вимог нормативно-правових актів
у сфері охорони навколишнього природного середовища, в тому числі  законодавства у сфері охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів під час дії заборони на лов (добування) раків у водоймах Черкаської області.

 

Переглядів: 17
 
You are here: