Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Четвер, 22 серпня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарШляхи реалізації державної політики у сфері промислового забруднення

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел області в 2018 році становили 57,9 тис. т. що на 9,6 тис. т. більше в порівнянні з 2017 роком.

Вклад підприємств - основних забруднювачів атмосферного повітря, до яких відносяться ПАТ "Черкаське хімволокно", ПрАТ "Миронівська птахофабрика" та ПАТ "АЗОТ",  становив 53% від викидів стаціонарних джерел області.
Викиди ПАТ "Черкаське хімволокно" становили 19,98 тис. т, що на 3,8 тис. т більше ніж в 2017 році.
Обсяги викидів ПрАТ "Миронівська птахофабрика" становили 7,2  тис. т, ПАТ "Азот"– 3,4 тис. т,  що на 0,4 тис. т відповідно більше ніж в 2017 році.
Для визначення ступню забруднення атмосферного повітря використовується комплексний індекс забруднення атмосферного повітря.
За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології індекс забруднення атмосферного повітря м. Черкаси  збільшився з 5,5 (2017 р) до 6,24 (2018 р).
Одним із вагомим інструментом щодо зменшення промислового забруднення довкілля є впровадження новітніх технологій та здійснення природоохоронних заходів  по скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
05.07.2019 на сайті Мінприроди України розміщено проект Плану заходів (далі – проект Плану) з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення, розробленого на виконання Концепції реалізації державної політики у сфері промислового  забруднення, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 №402.
Проект Плану визначає заходи, строки та відповідальних виконавців для поетапного реформування дозвільної системи, в т. ч у сфері охорони атмосферного повітря, створення дієвого механізму для запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення та мінімізації його впливу на всі компоненти довкілля шляхом:
- підвищення ефективності державного регулювання у сфері промислового забруднення;
- забезпечення ефективної взаємодії органів, залучених до видачі нових документів дозвільного характеру;
- удосконалення системи нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.
З метою виконання завдань Концепції, для зниження навантаження на стан довкілля необхідним є:
- впровадження суб'єктами господарювання, в т.ч. і основними підприємства забруднювачами Черкащини, найкращих доступних технологій на основі яких встановлюватимуться гранично допустимі обсяги промислового забруднення;
- приведення систем моніторингу, звітності та контролю промислового забруднення у відповідність з вимогами законодавства ЄС;
- удосконалення процедур участі громадськості у процесі прийняття рішень щодо видачі нових документів дозвільного характеру.

 
Переглядів: 38
 
You are here: