Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Четвер, 22 серпня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарПро проведення індивідуального полювання на диких парнокопитних тварин в угіддях області

На сьогоднішній день, за зверненнями користувачів мисливських угідь області управлінням екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації та Черкаським обласним управлінням лісового та мисливського господарства ведуться роботи щодо розгляду та погодження строків полювання, порядку здійснення полювання та норм добування мисливських тварин.

Полювання здійснюється в межах Лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2019/2020 років, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.05.2019 № 249, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 21.05.2019 за № 529/33500.

З метою об’єктивного контролю за використанням та відтворенням мисливських тварин на території області діє розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 17.04.2018 № 234 "Про окремі питання використання і відтворення мисливських тварин в угіддях області".

При розгляді та погодженні поданих матеріалів враховуються вимоги Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про мисливське господарство та полювання", "Про природно-заповідний фонд України", "Про тваринний світ", "Про рослинний світ", "Про Червону книгу України", "Про ветеринарну медицину", "Про захист тварин від жорстокого поводження".

Довідково: строки полювання регламентуються статтею 19 Закону України
"Про мисливське господарство та полювання", відповідно до якої полювання може здійснюватися:

на самця козулі – з 1 травня по грудень включно;

на самців лані, оленів європейського і плямистого, лося, муфлона, кабана
та його молодняк, здатний до самостійного існування –  у серпні - січні;

на самок лані, оленів європейського і плямистого, козулі, лося, муфлона, кабана та їх молодняк,  здатний  до  самостійного існування –  у вересні - грудні;

на бабака – у червні - вересні;

на борсука – у жовтні - листопаді;

на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка – з жовтня по лютий включно;

на кроля дикого та зайця-русака – з 1 листопада по січень включно.

Користувачами мисливських угідь визначаються та погоджуються строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня), порядок його здійснення, норма добування мисливських тварин та доводяться до відома громадськості.

 

Переглядів: 50
 
You are here: