Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 24 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар7 липня - День працівника природно-заповідної справи України

7 липня в нашій державі відзначається День працівника природно-заповідної справи, професійне свято, яке започатковане Указом Президента України від 18 серпня 2009 року.

№ 629/2009 „Про День працівника природно-заповідної справи“. Це свято всіх хто прагне зберегти природу і присвячує цій справі своє життя, свято небайдужих та дбайливих людей.

Розвиток заповідної справи, є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища на території області. Обласною державною адміністрацією ведуться роботи щодо збільшення частки заповідних територій регіону, оголошенню нових і розширенню меж вже існуючих територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

На сьогодні природно-заповідний фонд області нараховує налічує 550 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею понад 75,7 тис. га (фактична площа становить 64,5 тис. га), з них: 22 – загальнодержавного та 528 – місцевого значення. Показник заповідності (питома вага площі територій та об’єктів природно-заповідного фонду до площі області) доведено до 3,1 %. 

В березні 2019 року за поданнями обласної державної адміністрації, рішенням обласної ради оголошено гідрологічний заказник місцевого значення „Джерела живої та мертвої води“ площею 11,9 га, парки-пам`ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення “Лісова пісня“ площею 6,3 га, „Сквер Молодіжний“ площею 2,0 га. 

Підготовлено проект рішення обласної ради щодо оголошення 4 об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 66,76 га.

Указом Президента України від 11.04.2019 № 139/2019 "Про території та об’єкти природно-заповідного фонду України" змінено межі ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Тарасів обрій", розташованого в Канівському районі, збільшивши його площу з 405,0 га до 716,0 га (311,0 га).

Площу територій та об’єктів природно-заповідного фонду області збільшено на 331,2 га.

В області проводиться робота зі створення національних природних парків "Холодний Яр" на базі комплексної пам'ятки природи "Холодний Яр" та "Середньодніпровський" у межах Канівського, Черкаського і Золотоніського районів.

Заходи зі збільшення площі природно-заповідного фонду області передбачені Стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, розпорядженням обласної державної адміністрації від 31.03.2016 № 152 "Про заходи зі збільшення питомої ваги площі природно-заповідного фонду до площі Черкаської області".

Крім того, рішенням обласної ради від 03.06.2016 № 5-2/VII затверджено обласну програму охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, якою передбачено заходи зі збільшення питомої ваги площі природно-заповідного фонду, та визначено перелік перспективних до заповідання об’єктів. 

29 березня 2019 року в приміщенні Управління екології та природних ресурсів було проведено нараду щодо заходів зі збільшення питомої ваги площі природно-заповідного фонду області, за результатами якої надані відповідні доручення щодо активізації робіт відповідальними виконавцями в частині підготовки матеріалів оголошення перспективних до заповідання територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

У цей день хочемо приєднатися до привітань на адресу природоохоронних громадських організацій та адміністрації установ природно-заповідного фонду України. Бажаємо Вам успіхів та впевнених досягнень!

 

 

 

Переглядів: 28
 
You are here: