Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 24 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарПро цвітіння водойм

Цвітіння вод – це позеленіння води, викликане надмірним розвитком ціанобактерій (синьо-зелені водорослі).
Ключовими причинами цвітіння водойм є спека, тривалі високі температури; застій течії, що уповільнює природній процес очищення водойм; застарілі і/або неефективні очисні споруди міських стічних вод; зливи, що збільшили кількість органічних відходів у водоймах; підвищення концентрації фосфатів та азотовмісних сполук в акваторіях.

Разом з тим, вплинути на зменшення цвітіння водних об’єктів області може кожен з нас у межах своїх можливостей. Для цього необхідно: використовувати пральні засоби з низьким вмістом фосфатів та безфосфатні пральні порошки; економно використовувати водні ресурси, дбати про їх відтворення; використовувати ефективні сучасні засоби і технології для утримання своєї території в належному стані, а також здійснювати заходи щодо запобігання забрудненню водних об'єктів дощовими, сніговими водами, що відводяться з неї; здійснювати спеціальне водокористування за наявності дозволу та дотриманні умов його видачі; дотримуватися режимів водоохоронних зон, встановлених навколо водойм та прибережних захисних смуг, вимоги до яких визначені Водним кодексом України та Земельним кодексом України; своєчасно інформувати контролюючі органи, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування про виникнення аварійних забруднень, порушення природоохоронного законодавства.

Соціально-економічний розвиток області невід’ємно пов’язаний з охороною довкілля, вирішенням екологічних проблем та ризиків у регіоні.

Для забезпечення ефективної реалізації Стратегії регіонального розвитку Черкаської області на період до 2020 року та вирішення екологічних проблем області діє затверджена рішенням обласної ради від 03.06.2016 № 5-2/VІІ (зі змінами) обласна програма охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки. 
Метою Програми є забезпечення дотримання вимог екологічної безпеки; поліпшення екологічної ситуації в області; підвищення ефективності реалізації регіональної екологічної політики.

Розділом „Охорона і раціональне використання водних ресурсів“ додатку 2 до Програми передбачено виконання 96 заходів, в тому числі заходи з будівництва та реконструкції очисних споруд, каналізаційних мереж, відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок; поліпшення технічного стану та благоустрою водойм. З метою покращення стану водних об’єктів в області за період дії Програми повністю виконано 24 заходи та 20 заходів виконано частково.

Крім того, з метою відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану Кременчуцького водосховища, на виконання Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 20.01.2014 року №28-3/VI (із змінами), в області проводяться роботи по вселенню рослиноїдних риб. 

У свою чергу Міністерство екології та природних ресурсів України на своїй сторінці у Facebook з метою поліпшення ситуації, що склалась з цвітінням водойм закликає відмовитись від пральних порошків та миючих засобів із вмістом фосфатів та фосфонатів, які є добривами для ціанобактерій; сортувати відходи, зокрема, компостувати органічні відходи; долучатися до руху протидії глобальній зміні клімату, одним із наслідків якої є підвищення середньорічної температури та екстремальної спеки.

Переглядів: 57
 
You are here: