Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 16 вересня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар22 травня – Міжнародний день біорізноманіття

З метою підвищення поінформованості стосовно питань збереження біорізноманіття Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття у зв’язку з прийняттям тексту Конвенції про біорізноманіття.

Міжнародний день біорізноманіття це ще одна нагода звернути увагу владних структур та громадськості на проблему безповоротного зникнення видів, впровадження заходів, спрямованих на досягнення трьох основних цілей Конвенції про біорізноманіття –  збереження біорізноманіття та екосистем, стале використання компонентів біорізноманіття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів, зокрема включення питань збереження біорізноманіття у галузеві національні та місцеві стратегічні документи розвитку та просторового планування і мобілізації всіх можливих ресурсів для досягнення цілей Стратегічного плану з біорізноманіття на 2011 – 2020 роки.

Займаючи менше 6% площі Європи, Україна володіє не менше 35% її біорізноманіття, і за цим показником випереджає майже всі європейські країни. Україна має значний потенціал видового різноманіття і може розглядатися як один з потужних резерватів для відновлення біорізноманіття усієї Європи. Географічне положення України, фізико-географічні умови сприяли формуванню багатого рослинного і тваринного світу, адже територією нашої країни проходять 4 природні зони. До того ж, Україна знаходиться на перехресті міграційних маршрутів багатьох видів тварин.

Для Черкаської області характерне поєднання флори лісової та степової зони, тому сформувалася багата природна рослинність, яка представлена лісовим, чагарниковим, степовим, лучним, болотним, водним, петрофітним (зростають на кам’янистій поверхні), псамофітним (пристосовані до життя на пісках) типами рослинності. Лісова рослинність представлена сосновими та дубово-сосновими, дубово-грабовими деревостанами; трав’яниста рослинність – це придніпровські та середньо-дніпровські лучні степи та остепненні луки, рослинність заплав – дніпровські лісостепові лучні степи, справжні торф’янисті остепнені та засолені луки; болотна рослинність – лісостепові осокові, гіпново-осокові, злаково-осокові, очеретяно-осокові, трав’яні і трав’яно-гіпнові угруповання.

Геопросторове положення Черкаської області в лісостеповій зоні зумовлює розмаїття видового складу широколистянолісових, північностепових, поширення наявних акліматизованих і синантропних видів. Це підтверджується наявністю на території Черкащини хребетних тварин близько 420 видів, з яких 66 видів ссавців, близько 280 видів птахів, 9 видів плазунів, 11 видів земноводних, 51 видів риб, 57 видів молюсків.

 

Переглядів: 88
 
You are here: