Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Вівторок, 25 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарЧеркаси з робочим візитом відвідав Міністр екології та природних ресурсів України

В рамках свого робочого візиту Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зустрівся зі студентами Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. На зустрічі також були присутні студенти з Черкаського державного технологічного університету та Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

Міністр разом зі студентами розпочав цьогорічний етап Всеукраїнської акції «Посади дерево миру». Першу в цьому році Алею миру висадили на території Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. До акції також долучилося духівництво.

Друга частина робочої поїздки Міністра була присвячена питанням реалізації законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку». На семінарі, який відбувся в приміщенні Черкаської обласної ради, були присутні, крім представників органів влади та громадськості Черкащини, представники Полтавської та Кіровоградської областей.

        Під час семінару проаналізували виконання Черкаською, Полтавською, Кіровоградською областями перших результатів роботи нової європейської моделі процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки, які стала обов`язковою для державних програм,  генпланів, містобудівних планів, стратегій розвитку областей, державних, місцевих галузевих програм. Відповідно до процедури стратегічної екологічної оцінки всі довгострокові програми розвитку оцінюються із врахуванням наслідків для довкілля, а оцінка впливу на довкілля є правовим інструментом попередження шкідливих екологічних наслідків для навколишнього природнього середовища.

Стан справ з реалізації в Черкаській області процедур оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки озвучив голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Вельбівець, модератором заходу виступила начальник Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації Олена Звягінцева.       

 В ході семінару було наголошено, що оцінка впливу на довкілля не має на меті зупинити будівництво об'єктів, які мають вплив на довкілля чи заборонити діяльність. Головна задача полягає у запобіганні та мінімізації їх негативного впливу на довкілля і здоров'я людей, врахування думки громадськості при прийнятті рішень.

 

Переглядів: 125
 
You are here: