Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 24 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, Іран) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року.

Україна приєдналася до Рамсарської конвенції у 1996 році і входить в число 163 країн - Договірних Сторін Конвенції. Керівним органом Конвенції є Конференція Договірних Стopiн, яка проводить свої наради один раз на три-чотири роки. Конвенція про водно-болотні угіддя є міжурядовим договором, який забезпечує координацію національних дій та міжнародного співробітництва для збереження та збаланасованого використання водно-болотних угідь та їх ресурсів.

Цьогоріч Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під гаслом: «Водно-болотні угіддя та зміни клімату». Також запропоновано серію лозунгів: «Водно-болотні угіддя – ключ до вирішення проблем, пов’язаних зі змінами клімату. Ми не безсилі у протидії змінами клімату. Водно-болотні угіддя допомагають нам. Годі виснажувати водно-болотні угіддя. Зупинимо втрату водно-болотні угідь».

Основною ідеєю цих лозунгів є підкреслення важливості екосистем водно-болотних угідь у протидії змінам клімату, поглинанні вуглецевих сполук, пом’якшенні впливу посух, зменшенні впливу повеней та штормів.

В рамках заходів з відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь 1 лютого 2019 в приміщення Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбудеться засідання круглого столу. Організаторами заходу виступають Управління екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації та Навчально-науковий інститут природничих наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Переглядів: 129
 
You are here: