Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 24 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарВ Україні буде створена нова система здійснення державного моніторингу охорони атмосферного повітря

Міністерство екології та природних ресурсів України підготувало проект Постанови КМУ «Деякі питання  здійснення  державного моніторингу  в галізі охорони атмосферного повітря». Відповідно до неї буде затверджено Порядок здійснення державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря.  

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, сьогодні існує необхідність у реформуванні діючої системи  атмосферного повітря, оскільки існуюча не дає змоги в повній міри отримувати оперативну інформацію про концентрації забруднення  речовин  та вживати оперативних заходів реагування.

«В Україні ця проблема вкрай актуальна і навіть не потребує додаткової аргументації. Впровадження системи моніторингу  забезпечить   право українців  на отримання інформації  про  стан навколишнього природного  середовища. Крім того, дасть можливість громадянам брати участь у розроблені та формуванні політики щодо покращення моніторингу», -  розповідає Остап Семерак. 

За його словами, нова система базується на імплементації стандарту і моделі ЄС і є виконанням Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Наразі, проект постанови надісланий на погодження інші органи центральної влади.

Міністр також підкреслив, що запуск системи моніторингу забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації  про стан атмосферного повітря, а це дасть можливість для прийняття ефективних управлінських рішень та забезпечення контролю. Крім того, передбачено розроблення  планів  покращення  якості атмосферного повітря  на основі аналізу показників його стану. 

Обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання здійснення державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря" проводиться з 28 січня 2019р. по 28 лютого 2019р. Щоб брати участь у громадському обговоренні проекту потрібно авторизуватися, через акаунт у соціальній мережі «Facebook»

Ознайомитись із проектом постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання здійснення державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря" можливо на сайті Мінприроди України.

 

Переглядів: 118
 
You are here: