Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 24 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарУВАГА! Змінено процедуру розгляду пропозицій по природоохоронних заходів, що фінансуватимуться з обласного бюджету

Розпорядженням обласної державної адміністрації від 15.01.2019 № 21 утворено дорадчий орган – робочу групу з питань природоохоронних заходів (далі – робоча група).

Основним завданням робочої групи є ефективне планування природоохоронних заходів, обґрунтування розподілу бюджетних коштів та формування переліку природоохоронних заходів, що фінансуватимуться з обласного бюджету.

16.01.2019 відбулося засідання робочої групи з питань природоохоронних заходів, на якому було затверджено вимоги до пропозицій по природоохоронних заходів, що фінансуватимуться з обласного бюджету за рахунок екологічного податку та грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, а саме:

"На засіданні робочої групи розглядаються пропозиції, отримані від структурних підрозділів облдержадміністрації, депутатів обласної ради, районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Визначення природоохоронних заходів здійснюється в межах запланованих на поточний рік надходжень до обласного бюджету екологічного податку та грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, з урахуванням вільного залишку цих надходжень на початок року.

Обовʼязковою умовою є те, що кошти спрямовуються на фінансування природоохоронних заходів і об'єктів, передбачених заходами цільових екологічних програм, Стратегії регіонального розвитку області та Плану її реалізації, інших програм, пов’язаних з виконанням власних повноважень, затверджених обласною радою та відповідають постанові Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 „Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів“.

Перевага надається природоохоронним заходам, які:

1) направлені на усунення актуальних екологічних проблем регіону;

2) матимуть екологічний вплив (значення) на територію громади/району/районів/області, відкривають або суттєво посилюють нові можливості для регіонального розвитку, створюють „точки зростання“ громади (регіону) у найближчій перспективі;

3) вирішують проблему громади (району, області) протягом поточного року (виняток становлять обʼєкти, реалізація яких здійснюється протягом кількох бюджетних періодів, в звʼязку з їх великою вартістю);

4) співфінансуються з місцевих бюджетів;

Для об’єктів будівництва пріоритетом є наявність проектно-кошторисної документації, актуальної на момент подачі та розгляду пропозицій, зі звітами про результати експертизи проектів будівництва відповідно до статті 31 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності“ та Закону України
„Про оцінку впливу на довкілля“ (у разі необхідності).

Робоча група відповідно до покладених завдань:

1) визначає найбільш важливі природоохоронні заходи на підставі отриманих пропозицій;

2) формує рекомендації з переліком природоохоронних заходів з розподілом видатків в межах прогнозованих обсягів.

Рішення приймаються відкрито простою більшістю голосів присутніх
на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Рішення фіксуються в протоколі засідання, який підписується головуючим та секретарем".

Кінцевою датою подання пропозицій структурних підрозділів облдержадміністрації, депутатів обласної ради, районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування до обласної державної адміністрації та обласної ради по природоохоронним заходам на 2019 рік визначено – 1 лютого 2019 року.

Переглядів: 142
 
You are here: