Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 24 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарЩодо проекту Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення

Проект Концепції державної політики у сфері промислового заруднення закладає основу для реформи дозвільної системи. Це не одна реформа, не один лінійний процес, тому для його успіху вкрай важлива участь усіх зацікавлених сторін: і громадськості, і бізнесу, і місцевої влади — зазначив  заступник Міністра екологіі та природних ресурсів України з питань євроінтеграції Микола Кузьо  під час громадського  обговорення проекту Концепції в Оргуському інформаційно-просвітницькому центрі. 

 

Концепція передбачає реформування дозвільної процедури для промислових підприємств  з метою зменшення промислового забруднення довкілля. Зокрема, йдеться про впровадження інтегрованого дозволу і найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ), запровадження європейських підходів до оцінки комплексного впливу промислового об’єкта на довкілля, нових інструментів захисту своїх прав для громадськості.  


Також передбачено створення інформаційної системи, де б кожен бажаючий міг довідатися про фактичні обсяги забруднення та початок процедури отримання інтегрованого дозволу, дозвільну документацію, звітність та результати перевірки контролюючим органом. Реформу заплановано впровадити до 2028 року відповідно до графіку, який міститься у проекті Концепції. 


“Проект концепції ставить за мету зменшення обсягів промислових викидів на 22,5% до 2030 року, для досягнення мети окрім іншого, потрібнорозробити перелік найкращих доступних технологій та методів управління, механізми їх впровадження, забезпечити технічні та правові передумови для збору та оприлюднення даних, налагодити роботу контролюючих органів. ” — підкреслив пан Кузьо. 


Після завершення процедури погодження з центральними органами виконавчої влади, документ буде передано на розгляд Кабінету Міністрів України. 
ПРОТОКОЛ громадського обговорення проекту Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення та Таблиця врахування результатів громадського обговорення розміщенні на сайті Мінприроди Україні.

Переглядів: 157
 
You are here: