Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 24 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарОстап Семерак: «Більша половина викидів парникових газів в Україні припадає на енергетичний сектор»

Вуглецемісткість внутрішнього валового продукту (ВВП) в Україні майже в два рази перевищує світові показники. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку.

«Якщо говорити про економіку України сьогодні, то вуглецемісткість ВВП майже у два рази перевищує світові показники. Якщо порівнювати з країнами ЄС, то ця різниця буде ще більшою», – сказав Остап Семерак.

Він зазначив, що найбільше викидів CO2  припадає на енергетичний сектор.«Майже дві третини викидів CO2 – наслідок спалювання викопних джерел енергії. Загалом понад 60% викидів парникових газів припадає на енергетичний сектор», - зазначив Міністр екологіі.

Остап Семерак переконаний, що змінити ситуацію в країні можна лише за умов впровадження нової кліматичної політики, поступової відмови від використання викопного палива, запровадження енергозберігаючих технологій та загального переходу економіки до моделі сталого розвитку.

Очевидно, говорячи про зміну формування енергетичної політики та декарбонізацію економіки, ми не можемо не говорити про екологічну складову. Україна зараз серед лідерів формування нової міжнародної політики та її трендів. Для нас це хороший шанс модернізуватися та бути конкурентонозлатними у майбутньому», – сказав Остап Семерак.

Він підкреслив, що Уряд зацікавлений у переході економіки до моделі сталого розвитку.

«Саме нашим урядом була ухвалена Стратегія низьковуглецевого розвитку. Ми стали 9-ою країною світу, яка розробила даний документ. Йдеться не лише про декларацію намірів, але й про чіткі завдання щодо розвитку відновлювальних джерел енергії, заходів з енергоефективності  та енергозбереження, збільшення поглинання парникових газів, модернізацію електромереж та транспортної інфраструктури», – резюмував Міністр екології.

Наприкінці жовтня 2018 року Уряд розглянув та схвалив розроблений Мінприроди законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» (далі системи МЗВ).

Впровадження системи МЗВ є невід’ємною частиною кліматичної політики в Україні. Зокрема, її запровадження передбачено Планом заходів з виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року.

 Крім того, це одне із зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та вимога Паризької кліматичної угоди.

Для забезпечення комплексного підходу у запровадженні системи МЗВ, Мінприроди спільно з проектом Світового банку розроблено повний пакет підзаконних актів, а також методичні керівництва щодо системи МЗВ. Документи доступні за посиланнями. 

Переглядів: 156
 
You are here: