Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 17 грудня 2018
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар3 грудня – Міжнародний день боротьби з пестицидами

3 грудня населення планети відзначає Міжнародний день боротьби з пестицидами. Вибору цієї дати передували трагічні події. 3 грудня 1984 року на заводі по виробництву пестицидів в м. Бхопале (Індія) сталася екологічна катастрофа, в пам'ять якої і був заснований цей день.

Мета дня боротьби з пестицидами – привернути увагу світової громадськості до вирішення проблем, що виникли в результаті виробництва
і використання цих небезпечних хімікатів.

Пестициди – це синтетичні хімічні речовини, які багато країн у другій половині ХХ століття широко використовували для підвищення врожайності сільськогосподарських культур.

Однак, як з'ясувалося пізніше, промисловий випуск цих хімікатів приніс населенню планети більше шкоди, ніж користі. Незважаючи на збирання високих врожаїв із сільських полів (що, втім, пізніше теж було поставлено під сумнів), використання пестицидів призвело до значного забруднення навколишнього природного середовища в цілому.

Саме пестициди, на думку експертів ООН, стали головною причиною "тихої катастрофи" – так називають сьогоднішній стан грунтів в Європі.

Більше того, з'ясувалося: стійкість пестицидів настільки висока, а їх поширення настільки глобальне, що їх виявили навіть в організмах пінгвінів Антарктики, куди пестициди були занесені повітряними й океанськими потоками.

Наслідки хімічного впливу на біосферу Землі плачевні. Вони ведуть до різних мутацій і захворювань у людей і тварин, до порушення роботи репродуктивної та гормональної систем, імунного статусу, до онкологічних захворювань і вроджених дефектів.

Зараз на противагу "пестицидному" сільському господарству вчені висувають концепцію "органічного" землеробства, заснованого на поєднанні різних видів рослин, природному контролі над шкідниками, заміні хімічних добрив на органічні.

Ведення аграрного виробництва за методами органічного землеробства передбачає збереження ґрунтів, регулювання життєдіяльності, організацію біологічного контролю всіх агротехнічних заходів.

На сьогоднішній день в області нараховується 14 сертифікованих виробників органічної рослинної продукції та засобів захисту рослин
(в 2015 році було лише 3 сертифіковані підприємства).

 

Переглядів: 33
 
You are here: