Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 18 лютого 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарВідбувся круглий стіл на тему «Впровадження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на Черкащині на 2016-2020 роки»

12 вересня в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення класифікації працівників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся круглий стіл щодо впровадження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на Черкащині на 2016-2020 роки. 

В засіданні взяли участь представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, сільські, селищні голови, представники громадськості.
Учасники обговорили стан виконання обласної програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методам, яка затверджена рішенням обласної ради від 07.10.2016 № 9-7/VІІ.
Так заходами обласної програми передбачено:

- розробка та затвердження місцевих (міських, селищних, районних) програм регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами; 

- створення (будівництво та/або облаштування) стерилізаційно-карантинних пунктів (притулків для тимчасового утримання тварин) на період стерилізації, карантину, вакцинації проти сказу;

- забезпечення функціонування системи гуманного вилову, масової стерилізації та вакцинації, реєстрації та обліку безпритульних тварин із подальшою передачею їх новим власникам або поверненням до ареалу попереднього перебування;

- здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо необхідності дотримання правил утримання і поводження з домашніми тваринами.

За період дії Програми у 9 містах (Черкаси, Золотоноша, Ватутіне, Канів, Сміла, Катеринопіль, Звенигородка, Тальне, Кам’янка) та 5 районах (Драбівському, Кам’янському, Уманському, Тальнівському та Черкаському) затверджені місцеві програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.
Облаштовано стерилізаційні пункти у містах Катеринопіль, Золотоноша та Канів. Збудовано притулок для безпритульних тварин у м. Умань. У м. Черкаси на території КП "Черкаська служба чистоти" існує притулок розрахований на 200 тварин (80 вольєрів). Облаштовано мобільну (пересувну) операційну, яка функціонує на території Тальнівській обєднаній територіальній громаді. Тривають роботи з облаштування притулку у Кам’янському районі.
Учасники круглого столу обговорили також питання відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, яке визначено Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
За порушення вимог цього Закону винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність.
Органи Національної поліції згідно Закону вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин.
Адміністративна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами визначена ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У разі наявності складу злочину відповідальність за жорстоке поводження з тваринами настає за ст. 299 Кримінального кодексу України.

Переглядів: 132
 
You are here: