Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 18 лютого 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарВідбулася нарада щодо поводження з відходами пестицидів в області

Перший заступник голови обласної адміністрації Віталій Коваль  провів нараду щодо поводження з небезпечними відходами, які є на території області.

Одна з основних екологічних проблем, що потребує вирішення на сьогодні, за словами Віталія Володимировича, – небезпека забруднення середовища внаслідок невідомих, непридатних та заборонених до використання пестицидів й агрохімікатів, накопичених за радянських часів колишніми сільськогосподарськими підприємствами.

– На Черкащині до кінця року діє обласна програма з утилізації та знешкодження пестицидів, – сказав перший заступник. – Нею передбачено повне очищення території від пестицидів шляхом виконання спеціалізованими підприємствами робіт з екологічно безпечного їх збору, перевезення, утилізації та знешкодження. Однак існує проблема з пошуком таких виробництв, які на законних підставах можуть здійснювати зазначені функції. Це питання потребує врегулювання на державному рівні. Попередньо з цього приводу ми звертались до центральних органів. Водночас маємо й на місцях посприяти вирішенню питання, затвердивши, зокрема, відповідні програми, де таких ще немає, посилити контроль за зберіганням місць зберігання відходів відповідними службами та інспекціями, а також розробити нову програму, враховуючи пропозиції районів, міст та об’єднаних громад.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева також наголосила на потребі пришвидшення роботи щодо ліцензування підприємства, яке б могло повністю забезпечити цикл збору, транспортування, знешкодження пестицидів або визначитись із транскордонним перевезенням.

У ході наради йшлося і про ситуацію зі сховищем непридатних отрутохімікатів в смт Єрки на Катеринопільщині, також на території Звенигородського, Монастирищенського, Тальнівського, Жашківського районів. Відповідні доручення одержали керівники на місцях.

 

 

за матеріалами сайту обласної державної адміністрації

Переглядів: 95
 
You are here: