Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 21 квітня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар6 серпня - ДЕНЬ ДІЙ ЗА ЗАБОРОНУ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ

Сучасна ядерна зброя, що досягла значного рівня удосконалення, здатна знищити людську цивілізацію разом із довкіллям. Це засвідчують результати досліджень, проведених ученими багатьох країн, які узагальнено втілені у понятті «ядерна зима». Такі наслідки дорівнюють катастрофам планетарного характеру, оскільки застосування ядерної зброї пов’язано з тотальним порушенням природних законів планети Земля, що визначають життєдіяльність тваринного і рослинного світів. Нині не існує засобів запобігання ядерному нападу, тому жодна країна не може надійно та ефективно протистояти йому. За своїми характеристиками ядерна зброя є не тільки зброєю масового знищення, подібно до хімічної та біологічної (заборонені міжнародним правом), а й зброєю, яка значно перевищує своїми уражуючими властивостями всі відомі види озброєнь.

Важливими етапами на шляху розв’язання проблеми заборони ядерної зброї стали укладення Договору про заборону ядерної зброї в Латинській Америці 1967 (відомий як договір Тлателолко) та схвалення ГА ООН Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1968.

Вагомий внесок у справу заборони ядерної зброї зробила Україна, яка після здобуття незалежності 1991 проголосила себе без’ядерною зоною і відмовилася від ядерної зброї, розміщеної на її території під час перебування у складі СРСР. Ця зброя (бл. 20 % стратегічного арсеналу СРСР) втричі перевищувала ядерні боєзапаси Великої Британії, Франції та Китаю разом узяті. 23 травня 1993 Україна підписала Лісабонський протокол до Договору між СРСР і США про скорочення та обмеження стратег. наступал. озброєнь 1991 (ратифікований 18 листопада 1993). Крім того, 16 листопада 1994 Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1968 і як неядерна держава зобов’язалася укласти з МАГАТЕ відповідну угоду про гарантії заборони ядерної зброї – складова частина загального і повного роззброєння, що є глобальною проблемою міжнародного співтовариства.

6 серпня 1945 року о 8-15 ранку американський бомбардувальник Б-29 «Енола Гей» скинув атомну бомбу «Малюк» на японське місто Хіросіма. Це був перший випадок в історії людства, коли атомна зброя застосовувалась поза межами полігонів. Від вибуху загинуло близько 75 тисяч чоловік і ще більше 200 тисяч отримали радіоактивне зараження.

9 серпня 1945 року на Нагасакі було скинуто другу атомну бомбу, «Товстун», від вибуху якої загинуло до 80 тисяч чоловік.

Цього дня щорічно проходить церемонія пам’яті. Жертвам Хіросіми встановлений пам’ятник у вигляді сірого бетонного шатра. Усередині пам’ятника – вапняна плита, під нею – скринька з іменами загиблих. Щороку до цього списку додається приблизно 100 нових імен.            На братській могилі накреслені слова: “Спіть спокійно, помилка не повториться”.

 

Босоногий Гэн (1983) манга Кэйдзі Накадзави (Keiji Nakazawa).

Переглядів: 207
 
You are here: