Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 21 квітня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар«Ні» жорстокому поводженню з безпритульними тваринами!

Останнім часом в засобах масової інформації набувають суспільного резонансу сюжети, які висвітлюють факти жорстокого поводження з безпритульними тваринами.

Так випадок жорстокого поводження з безпритульними тваринами в Миколаєві в черговий раз привернув увагу до існуючої проблеми.

З 2006 року діє закон «Про захист тварин від жорстокого поводження», що забороняє жорстоке поводження з тваринами й передбачає гуманні способи регулювання їхньої кількості, так як і в країнах Євросоюзу.

За порушення вимог цього Закону винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законом.

Органи Національної поліції згідно Закону вживають відповідних  заходів  у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин.

З метою регулювання чисельності безпритульних тварин, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, запобігання виникненню фактів жорстокого поводження з тваринами в області діє Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2016-2020 роки, затверджена рішенням обласної ради від 07.10.2016 № 9-7/VІІ.

Завданнями і заходами Програми передбачено:

- розробка та затвердження місцевих (міських, селищних, районних) програм регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами;

- створення (будівництво та/або облаштування) стерилізаційно-карантинних пунктів (притулків  для тимчасового утримання тварин)  на період стерилізації, карантину, вакцинації проти сказу;

- забезпечення функціонування системи гуманного вилову, масової стерилізації та вакцинації, реєстрації та обліку безпритульних тварин
із подальшою передачею їх новим власникам або поверненням до ареалу попереднього перебування;

- здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо необхідності дотримання правил утримання і поводження з домашніми тваринами.

За період дії Програми у 9 містах (Черкаси, Золотоноша, Ватутіне, Канів, Сміла, Катеринопіль, Звенигородка, Камянка, Городище) та 3 районах (Драбівському, Тальнівському та Черкаському) області затверджені місцеві програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним методом.

Облаштовано стерилізаційні пункти у містах Катеринопіль, Золотоноша та Канів. Збудовано притулок для безпритульних тварин у м. Умань. У м. Черкаси на території КП "Черкаська служба чистоти" існує притулок, розрахований на 200 тварин (80 вольєрів). Облаштовано мобільну (пересувну) операційну, яка функціонує на території Тальнівській обєднаній територіальній громаді.

Саме система таких пунктів  де безпритульних тварин вакцинуватимуть проти сказу (для забезпечення безпеки населення області) та стерилізуватимуть (що унеможливить подальше їх розмноження) – гарантує вирішення цієї проблеми в області.

В рамках проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості області для запобігання появи безпритульних тварин, в рамках реалізації Програми, виготовлено поліграфічну продукцію на тему гуманного ставлення до тварин. Зокрема, видано буклет "Черкащина на шляху до гуманного поводження з тваринами", плакат "Нові стандарти поводження із тваринами", календар "Прихисти життя!" та флаєри "Переваги стерилізації безпритульних тварин" та "Інструкція власнику тварини". Інформаційні матеріали передаються  до районних державних адміністрації для їх поширення серед навчальних закладів області.

Переглядів: 224
 
You are here: