Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 21 квітня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарУкраїна – унікальна! У Черкасах відкрилася виставка про національні природні парки

В холі Будинку Рад розпочала свою роботу експозиція з 22 інформаційних плакатів, на яких представлені відомості про 10 національних природних парки та один біосферний заповідник України.

Виставка спрямована на популяризацію ідеї заповідання територій та створення національних природних парків. Матеріали підготували у Міністерстві екології та природних ресурсів України.

Загалом на території України налічується більше 40 національних природних парків – повідомила заступник начальника Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Людмила Довга.

– Національний природний парк – це природоохоронна, рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, діяльність якої спрямована на охорону навколишнього природного середовища, біологічного ландшафтного різноманіття. Така категорія заповідності дозволяє разом із збереженням природної цінності територій розвивати рекреаційну та туристичну діяльність, – каже Людмила Володимирівна.

Ідея виникла під час фестивалю Nескореної Nації «Холодний Яр», розповідає голова громадської ініціативи «Науково-освітній центр «Еко Стиль» Ольга Галушко. Хоча задум виношували давно. Черкаська область стала першою, де відкрилася виставка. Міністерство екології та природних ресурсів планує розміщення цієї виставки й в інших областях України.

 

– Зараз актуально та важливо зберігати природу, – відзначає еко-активістка. – Й не тільки Холодного Яру, Черкащини, а й України загалом. Ми робимо кроки до розвитку, країна поступово оновлюється. І однією з вимог є збереження природного багатства. На виставці представлені ті парки, які вже ефективно функціонують в Україні та позитивно впливають на розвиток ближніх сільських територій. Зараз в Україні активно розвивається внутрішній туризм. Але треба уникнути його стихійності, після якого лишаються купи сміття, необхідно підвищувати екологічну культуру громадян. Дізнатися більше про найрізноманітніші куточки нашої держави, про діючі національні парки – одне з основних завдань цієї виставки.

Переглядів: 168
 
You are here: