Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 27 березня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарУ першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра

Цього річ відзначення припадає на 7 липня. Міжнародний день Дніпра, це свято, приурочене одній з найбільших і повноводних річок у Європі, – Дніпру, що за площею басейну поступається лише Волзі та Дунаю. Відзначається з 2003 року.

В межах області довжина Дніпра становить 150 км (загальна природна– 2285 км). До нього (на території області) впадають Рось, Вільшанка, Тясмин, Сула й Супій. Кременчуцьке водосховище загальною площею 180 тис. га, створене греблею Кременчуцької ГЕС, має в межах області протяжність 130 км. Його ширина біля Черкас 18 км.

Останніми роками спостерігається погіршення гідрологічного та екологічного стану р. Дніпро та річок його басейну, яке зумовлене комплексом негативних чинників: значною зарегульованістю внаслідок будівництва каскаду водосховищ; відсутністю встановлених меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг; руйнуванням берегів під дією водної ерозії; неефективною роботою споруд водовідведення на об’єктах житлово-комунального господарства; відсутністю належного фінансування робіт з екологічного оздоровлення басейну р. Дніпро.

Законом України від 24.05.2012 № 4836-VI затверджено Загальнодержавну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, якою передбачені заходи спрямовані на покращення гідрологічного та екологічного стану басейну р. Дніпро.

Програмою передбачені заходи спрямовані на покращення гідрологічного та екологічного стану басейну р. Дніпро:

- підтримання сприятливого гідрологічного стану річок та водойм;

- упорядкування споруд водовідведення на об’єктах житлово-комунального господарства;

- забезпечення екологічно безпечного функціонування дніпровських водосховищ;

- створення замкнутих (безстічних) систем виробничого водопостачання, впровадження мало- і безводних технологій, забезпечення повторного використання стічних вод;

- будівництво, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних та  берегоукріплювальних споруд.

Але на сьогодні виникла необхідність актуалізації завдань та заходів з внесенням змін до Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

Дніпро майже повністю зарегульований, тому швидкість течії суттєво знижена, природні властивості самоочищення річки порушені, крім того 30 % затоплених площ — найбагатші заплавні землі.

Обласна державна адміністрація звернулася до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо:

- впровадження на загальнодержавному рівні комплексного підходу до вирішення питання покращення гідрологічного та екологічного стану р. Дніпро шляхом проведення аналізу проблемних питань в розрізі 8 областей України (Чернігівська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька та Херсонська) за басейновим та суббасейновим принципом;

- забезпечення належного фінансування заходів Програми, в тому числі,  за рахунок коштів державного бюджету.

Тому Міжнародний день Дніпра покликаний не лише привернути увагу до невідкладних екологічних питань головної водної артерії України, а й вживати дієвих заходів задля їх вирішення.

Переглядів: 182
 
You are here: