Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 22 серпня 2018
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар22 травня Черкащина відзначає Міжнародний день біорізноманіття

З метою підвищення поінформованості людей планети стосовно питань збереження біорізноманіття Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття у зв’язку з прийняттям тексту Конвенції про біорізноманіття. Цьогорічного відзначення приурочене до 25-річчя набрання чинності Конвенції про біорізноманіття.

Міжнародний день біорізноманіття – це ще одна нагода звернути увагу владних структур та громадськості на проблему безповоротної втрати на Землі багатьох представників флори та фауни, впровадження заходів, спрямованих на досягнення трьох основних цілей Конвенції про біорізноманіття – збереження біорізноманіття та екосистем, стале використання компонентів біорізноманіття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів, зокрема, включення питань збереження біорізноманіття у галузеві національні та місцеві стратегічні документи розвитку та просторового планування і мобілізації всіх можливих ресурсів для досягнення цілей Стратегічного плану з біорізноманіття на 2011 – 2020 роки.

Займаючи менше 6% площі Європи, Україна володіє не менше 35% її біорізноманіття і за цим показником випереджає майже всі європейські країни. Україна має значний потенціал видового різноманіття і може розглядатися, як один з потужних резерватів для відновлення біорізноманіття усієї Європи. Географічне положення України, фізико-географічні умови сприяли формуванню багатого рослинного і тваринного світу. Це обумовлено тим, що в Україні на відносно невеликій території представлено біоту 4-х природних зон. До того ж, Україна знаходиться на перехресті міграційних маршрутів багатьох видів тварин. 

З нагоди відзначення Міжнародного дня біорізноманіття за організаційної підтримки Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації та Навчально-наукового інституту природничих наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького 22 травня 2018 року заплановано проведення круглого столу за участі представників: Черкаського обласного краєзнавчого музею, Черкаського державного технологічного університету, філії «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», національного природного парку «Нижньосульський», Черкаської організації Українського товариства охорони природи, Канівського природного заповідника, громадських організацій, студентів закладів вищої освіти.

Закликаємо долучитися до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття проведенням тематичних заходів та зробити свій внесок у справу збереження біологічних видів особливо тих, які потребують охорони.

 

Переглядів: 132
 
You are here: