Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 20 січня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар22 квітня – Міжнародний день Землі

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі, який став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. В цей день в різних куточках земної кулі небайдужі до проблем природи люди проводять різноманітні корисні та цікаві заходи, спрямовані на об'єднання зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території.

В Міжнародний день Землі всі мешканці можуть допомогти рідному краю та планеті в цілому шляхом наведення порядку в навколишньому середовищі: очистити від сміття прилеглу територію, висадити зелені насадження, а найголовніше на один день замінити звичний салон автомобіля на більш корисний вид транспорту, наприклад велосипед.

Відзначення Міжнародного дня Землі співпадає з проведенням заходів із благоустрою населених пунктів в рамках акцій "За чисте довкілля", "День благоустрою" та "День довкілля".

Зазначені заходи передбачають проведення робіт, спрямованих на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних та інших особливо цінних об'єктів, поширення екологічних знань, активізацію державного та громадського контролю за додержанням природоохоронного законодавства.

Різні країни святкують цей день відповідно до своїх традицій. В деяких країнах можна почути на День Землі Дзвін Миру, який закликає людей захистити мир на планеті та зберегти красу нашого спільного дому. Також зазначають, що цей дзвін – це символ спокійного життя, солідарності і дружби народів. А в іншому розумінні – це можливість закликати людей до дій з метою збереження життя на Землі.

Задля покращення стану навколишнього середовища працівники Управління закликають приєднатися до заходів із благоустрою, які заплановані в населених пунктах області.

 

Переглядів: 147
 
You are here: