Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 20 січня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарЩодо здійснення заходів з підвищення рівня благоустрою в населених пунктах області та проведенні дня довкілля

Згідно Указу Президента від 06.08.98 № 855/98 щороку в третю суботу квітня проводиться "День довкілля", який передбачає комплекс заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних та інших особливо цінних об'єктів, поширення екологічних знань, активізацію державного та громадського контролю за додержанням природоохоронного законодавства.

Крім того, з метою забезпечення підвищення рівня благоустрою населених пунктів в області здійснюється підготовка до проведення заходів з благоустрою в рамках Всеукраїнської акції "За чисте довкілля" у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2010 року № 777-р "Деякі питання проведення щорічної акції "За чисте довкілля" та дня благоустрою територій населених пунктів".

Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів, спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, визначені Законом України "Про благоустрій населених пунктів".

З метою проведення заходів в рамках відзначення "Дня благоустрою" та "Дня довкілля" щороку розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджується відповідний План заходів. Цьогоріч згадані акції відбудуться 21 квітня.

Відповідальними за виконання Плану заходів визначені: управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації та Департамент  містобудування, архітектури,  будівництва  та житлово-комунального  господарства  облдержадміністрації, районні державні адміністрації, виконкоми міст обласного значення, об’єднані територіальні громади та інші.

Планом передбачено виконання заходів з:

- упорядкування та проведення в належний санітарний стан парків, скверів, при будинкових територій, дитячих, спортивних майданчиків, об’єктів масового перебування та відпочинку населення, встановлення нових дитячих майданчиків;

- висаджування саджанців дерев та кущів, приведення в належний стан газонів і квітників;

- ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ побутових відходів на території населених пунктів області та в лісосмугах;

- забезпечення очищення від сміття берегів водойм у населених пунктах області тощо.

Поліпшити стан благоустрою населених пунктів області неможливо без активної участі громадськості,  учнівської  та  студентської  молоді,  працівників  розташованих у  населених  пунктах  підприємств,  установ,  організацій,  незалежно  від  форми власності  та підпорядкування.

В свою чергу, працівники Управління запрошують кожного з Вас долучитися до заходів в рамках акцій "День довкілля", "День благоустрою", "За чисте довкілля", які заплановані у Вашому населеному пункті.

Взявши участь в акціях кожен з нас повинен усвідомити та зрозуміли одну важливу істину: “Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять”…

 

 

 

Переглядів: 155
 
You are here: