Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 27 березня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарОперація «Первоцвіт – 2018»

Щороку у весняний період проводиться операція «Первоцвіт», метою якої є збереження існуючих популяцій ранньоквітучих видів рослин шляхом їх безпосередньої охорони, боротьби із незаконним збиранням та торгівлею, проведення широкої інформаційної кампанії. 
Розпускання квітів першоцвітів відбувається до появи листя на деревах. Підсніжник складчастий та звичайний (білосніжний), сон лучний та розкритий, шафран сітчастий, вовчі ягоди пахучі, тюльпан дібровний, проліски дволиста та сибірська, ряст Маршала, порожнистий та ущільнений, горицвіт весняний, конвалія травнева, анемона лісова (вітеринка лісова) – це не повний перелік першоцвітів, що зустрічаються в області. Усі ці рослини знаходяться на межі зникнення, більшість з них занесена до Червоної книги України.
Збирання першоцвітів шкідливе тим, що, крім фактично знищення власне рослин, це не дає можливості їм утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні рослини, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір першоцвітів знижує чисельність їх популяцій.
Крім того, ці ранньоквітучі рослини є єдиними джерелом живлення для багатьох видів комах.
Відповідальність: порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 1700 грн). Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3655 грн) з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ст. 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Переглядів: 398
 
You are here: