Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 20 січня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарУвага! Нерест!

В області розпочинається щорічна операція «Нерест-2018», в рамках якої, посилюється державний нагляд (контроль) за станом охорони, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів.

Розпорядженням Черкаської обласної адміністрації від 28.03.2018 № 169 «Про окремі питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів в області» з 01.04.2018 по 09.06.2018 оголошено двомісячник охорони риби, інших водних біоресурсів у період нересту.

Керуючись статтями 14, 57 Закону України «Про тваринний світ», статтями 10, 11 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних ресурсів», працівники Державної екологічної інспекції у Черкаській області, Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області у взаємодії з органами Головного управління Національної поліції у Черкаській області спільно з представниками органів місцевого самоврядування та громадськими інспекторами здійснюватимуть оперативні рейдові перевірки на річках та водоймах області.

Наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області від 21.03.2018 № 40 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах Черкаської області у 2018 році» заборонено промислове рибальство та обмежено любительське і спортивне рибальство, а також добування інших водних живих ресурсів у зв’язку із нерестом риби. Встановлено перелік ділянок на Кременчуцькому водосховищі на території Черкаської області, які являються нерестовищами риби. Для задоволення потреб рибалок в аматорському вилову риби затверджено перелік ділянок, що відводяться для спортивного і любительського лову риби в період весняно-літньої заборони 2018 року.

Управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації закликає дотримуватись вимог природоохоронного законодавства та законодавства у сфері охорони, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів, нормативно-правових актів стосовно заборони та обмеження лову риби та інших водних живих ресурсів на час проведення двомісячника з охорони риби в період нересту 2018 року а водоймах Черкащини в т. ч. вимог ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» щодо заборони проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою, зокрема: проведення вибухових робіт, феєрверків, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

 

ПЕРЕЛІК

ділянок, що відводяться для спортивного і любительського лову риби
в період весняно-літньої заборони 2018 року

 

м. Канів, Канівський район

- дренажний канал в районі дрібнооптової бази, від літнього танцмайданчика вниз за течією до пристані "Тарасова Гора";

- від нижньої межі о. "Заповідник" до пристані "Пекарі";

- від риббригади с. Келеберда до пристані "Прохорівка".

 

м. Черкаси, Черкаський район

- від риббригади с. Сокирне вгору проти течії до початку територій баз відпочинку;

- від Тубільської пристані до початку рибдільниці СФГ "Осіпов і Ко";

- дренажний канал мікрорайону "Дахнівка" по всій його довжині, за винятком режимної 500-метрової зони насосної станції;

- від Дахнівського човнового причалу до верхньої межі річкового порту, за винятком охоронної зони залізничного мосту;

- від нижньої межі річкового порту до кінця території дачного кооперативу "Дніпро" (с. Ч.Слобода) за винятком режимної 500-метрової зони насосної станції ПАТ "Азот";

- р-н с. Сагунівка (від риббригади ТОВ "Прелесть" вниз за течією вздовж берегової лінії до риббригади ТОВ "СаПтрін-2005".

 

Чигиринський район

- від нижньої межі риббригади с. Боровиця до будівельного майданчика Чигиринської ПГС с. Вітово, за винятком режимних 500-метрових зон насосних станцій та рибдільниць.

 

Золотоніський район

- від автомобільного мосту на с. Матвіївка по р. Супій вниз за течією до лісового масиву;

- від Коробівської бази УТМР до першої бази відпочинку с. Коробівка;

- від урочища "Млин" с. Коробівка вздовж берега Комарівських дач;

- дренажний канал від с. Благодатне по всій довжині за винятком режимної 500-метрової зони Чеховської насосної станції;

- від початку заплави з боку р. Дніпро до 500-метрової зони насосної станції с. Чехівка.

 

Чорнобаївський район

- в районі с. Придніпровське від узвозу "Камінний" до гори "Острюха";

- від риббригади СТОВ "Дніпро" вниз по течії до риббригади ПСРП "Рибартіль" с. Тимченки в межах дамби насосної станції з боку водоймища;

- від 500-метрової зони Вереміївської насосної станції вниз за течією до межі Сулинського заказника

 

Корсунь-Шевченківський район

-  на річці Рось від 500-метрової зони верхнього б’єфу Корсунь-Шевченківської ГЕС до 500-метрової зони нижнього б`єфу Стеблівської ГЕС.

 

               Примітка: в нерестовий заборонний період  любительське  рибальство дозволено на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою  або  донною  вудкою  із  одним гачком і спінінгом з берега.

 

Закликаємо громадян, особливо рибалок, не залишатися байдужими о фактів порушення природоохоронного законодавства, дотримуватися правил рибальства та не допускати лову в період нересту.

Наша мета – не тільки зберегти, а й примножити рибні запаси водойм!

Переглядів: 906
 
You are here: