Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 20 січня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар21 березня – Міжнародний день лісів

Міжнародний день лісу відзначають у день весняного рівнодення, коли приходить астрономічна весна, яку люди сприймають як символ нового життя та нових починань. У Південній півкулі це день осіннього рівнодення – період, сприятливий для посадки дерев.

Загалом відзначати день лісу почали в 1971 році. Ідея з’явилася під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, де обговорювали цінність і значення власних лісових ресурсів. Пропозиція вшановувати ліси була підтримана Організацією об’єднаних націй з питань продовольства та сільського господарства. Європейська конфедерація сільського господарства визначила, що під час відзначення Всесвітнього дня лісу потрібно поширювати інформацію про всі аспекти використання лісового ресурсу – виробництво, захист та відновлення.

Ліси Черкаської області відносяться переважно до рівнинних і входять у лісостепову зону. В цілому клімат області сприятливий для зростання цілого ряду деревних та чагарникових порід, і перш за все високопродуктивних дубових і соснових насаджень. В лісах області переважають свіжі грабові діброви і судіброви. Відносно вузьку смугу вздовж правого берега Дніпра займає лісотипологічний район свіжих грабово-соснових судібров, де, крім основного типу лісу, зустрічаються дубово-соснові субори, грабові діброви, сирі чорновільхові сугрудки. Особливої привабливості і своєрідності території Черкаської області надають типові лісостепові ландшафти - чергування відкритих просторів із залісненими ділянками.

Площа земель лісогосподарського призначення області становить 338,6 тис. га. Площа земель лісогосподарського призначення, що вкрита лісовою рослинністю складає 322,4 тис. га, тобто лісистість становить 15,4% від площі області. В той же час, теоретично обґрунтований показник оптимальної лісистості складає 16 %.

Ліси Черкащини за своїм народногосподарським значенням та місцезнаходженням виконують переважно захисні, кліматорегулюючі, водоохоронні, санітарно-гігієнічні та оздоровчі функції і мають обмежене експлуатаційне значення. Вони відіграють значну роль у розвитку регіональної економіки, покращенні навколишнього природного середовища.

Ліси є загальним надбанням людства. Вони є екосистемами з найбільшим біорізноманіттям і Міжнародний день лісу – ще один привід підвищення обізнаності про роль лісів у збереженні біорізноманіття та житті людей.

Переглядів: 199
 
You are here: