Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 27 березня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар3 березня відзначаємо Всесвітній день дикої природи

Проблеми збереження біорізноманіття та дикої природи, зокрема, уже давно стали окремим та значним за обсягом напрямком міжнародного співробітництва світової спільноти. В руслі цих світових процесів знаходиться й Україна, яка взяла на себе низку міжнародних зобов’язань  в екологічній сфері. Зокрема, одним із напрямів такої співпраці є забезпечення виконання Конвенції про міжнародні торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITIES), прийнятої 3 березня 1973 року. Вказані дії насамперед орієнтовані на ліквідацію міжнародних ринків об’єктів тваринного та рослинного світу, що з різних причин перебувають під загрозою зникнення.

Україна приєдналась до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою зникнення, 14 травня 1999 року.

 

Держави, які є учасниками Конвенції, всі визнають важливість такого міжнародного співробітництва, яке буде сприяти захисту від надмірної експлуатації в міжнародній торгівлі.

Метою Конвенції є гарантування, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами (їх частинами та похідних від них) не буде створювати загрози їх виживанню. 

Саме 3 березня 68-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй проголосила Всесвітнім днем дикої природи з метою  підвищення рівня обізнаності в питаннях дикої фауни і флори (A/RES/68/205).

Переглядів: 270
 
You are here: