Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 
Четвер, 26 квітня 2018

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, Іран) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року.

Україна приєдналася до Рамсарської конвенції у 1996 році і входить в число 163 країн - Договірних Сторін Конвенції. Керівним органом Конвенції є Конференція Договірних Стopiн, яка проводить свої наради один раз на три-чотири роки. Конвенція про водно-болотні угіддя, є міжурядовим договором, який забезпечує координацію національних дій та міжнародного співробітництва для збереження та збаланасованого використання водно-болотних угідь та їх ресурсів.

  

Цьогоріч Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під гаслом: «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст». Основною ідеєю лозунгу є підкреслення важливості екосистем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно безпечного навколишнього природного середовища в населених пунктах.

На сьогодні на Черкащині водно-болотні угіддя міжнародного значення відсутні. В той же час Указом Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 визначено активізувати міжнародне співробітництво у сфері охорони навколишнього природного середовища, розвитку заповідної справи, у тому числі забезпечити вирішення питань щодо участі України у формуванні мережі водно-болотних угідь міжнародного значення, створення транскордонних природоохоронних територій і екокоридорів та провадження спільної діяльності в їх межах.

На відзначення цього дня Управління екології та природних ресурсів організувало виставку дитячих малюнків, яка експонується в приміщення установи.

Також з метою підвищення обізнаності учнів з питаннями охорони водно-болотних угідь представники Управління провели уроки в 2-му класі Черкаського колегіуму «Берегиня» та 3-му класі загальноосвітньої школи № 4 м. Черкас. Діти з зацікавленням сприйняли інформацію про водно-болотні угіддя, їх значення та охорону, активно взяли участь у тематичних конкурсах та вікторинах.

Переглядів: 143
 
You are here: