Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 27 березня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, Іран) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року.

Україна приєдналася до Рамсарської конвенції у 1996 році і входить в число 163 країн - Договірних Сторін Конвенції. Керівним органом Конвенції є Конференція Договірних Стopiн, яка проводить свої наради один раз на три-чотири роки. Конвенція про водно-болотні угіддя, є міжурядовим договором, який забезпечує координацію національних дій та міжнародного співробітництва для збереження та збаланасованого використання водно-болотних угідь та їх ресурсів.

  

Цьогоріч Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під гаслом: «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст». Основною ідеєю лозунгу є підкреслення важливості екосистем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно безпечного навколишнього природного середовища в населених пунктах.

На сьогодні на Черкащині водно-болотні угіддя міжнародного значення відсутні. В той же час Указом Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 визначено активізувати міжнародне співробітництво у сфері охорони навколишнього природного середовища, розвитку заповідної справи, у тому числі забезпечити вирішення питань щодо участі України у формуванні мережі водно-болотних угідь міжнародного значення, створення транскордонних природоохоронних територій і екокоридорів та провадження спільної діяльності в їх межах.

На відзначення цього дня Управління екології та природних ресурсів організувало виставку дитячих малюнків, яка експонується в приміщення установи.

Також з метою підвищення обізнаності учнів з питаннями охорони водно-болотних угідь представники Управління провели уроки в 2-му класі Черкаського колегіуму «Берегиня» та 3-му класі загальноосвітньої школи № 4 м. Черкас. Діти з зацікавленням сприйняли інформацію про водно-болотні угіддя, їх значення та охорону, активно взяли участь у тематичних конкурсах та вікторинах.

Переглядів: 313
 
You are here: