Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 27 березня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар29 січня відзначаємо 100-річчя бою під Крутами

29 січня Україна відзначає на загальнодержавному рівні як День пам’яті Героїв Крут, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

На відзначення бою під Крутами працівники Управління екології та природних ресурсів провели захід та обговорили події, які відбувалися 100 тому.

29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Більшовики вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію. Попри це українцям вдалося завдати більшовикам значних втрат і стримати наступ до темряви.  

 

 

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народньою Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Берестейський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народньої Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

За матеріалами

Українського інституту національної пам’яті


 

Переглядів: 266
 
You are here: