Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 
Четвер, 26 квітня 2018

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар29 січня відзначаємо 100-річчя бою під Крутами

29 січня Україна відзначає на загальнодержавному рівні як День пам’яті Героїв Крут, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

На відзначення бою під Крутами працівники Управління екології та природних ресурсів провели захід та обговорили події, які відбувалися 100 тому.

29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Більшовики вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію. Попри це українцям вдалося завдати більшовикам значних втрат і стримати наступ до темряви.  

 

 

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народньою Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Берестейський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народньої Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

За матеріалами

Українського інституту національної пам’яті


 

Переглядів: 92
 
You are here: