Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністраціїНа Черкащині розпочався зимовий облік чисельності мисливських тварин

Відповідно до розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 17.07.2013 № 215 “Про окремі питання використання і відтворення мисливських тварин в угіддях області”, облік мисливських тварин триватиме з 10 січня по 5 лютого  2018 року і є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь.

Про це та про ряд інших важливих питань щодо ведення мисливського господарства  йшлося на нараді з користувачами мисливських угідь та мисливствознавцями держлісгоспів, що відбулася днями в адмінприміщенні Черкаського лісгоспу.

Представник Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації зазначив, що облік здійснюється з метою забезпечення об’єктивного контролю за використанням та відтворенням мисливських тварин в мисливських угіддях області.

Представники Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства  акцентували увагу присутніх на деяких протиріччях, які виникають при  веденні лісового та мисливського господарства, які потрібно вирішувати спільно з користувачами мисливських угідь. Зокрема щодо пошкодження мисливськими тваринами (козулями, кабанами) лісових культур. Зупинилися також на змінах до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” в частині заборони полювання, адже згідно минулорічних законодавчих змін на території об’єктів природно-заповідний фонду взагалі заборонено будь-яке полювання. 

Після 5 лютого результати обліку будуть узагальнені для визначення динаміки чисельності мисливських тварин та для майбутнього встановлення лімітів їх використання, норм добування й пропускної спроможності мисливських угідь.

 

Переглядів: 23
 
You are here: