Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 27 березня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарУ Мінприроди відбулося громадське обговорення проекту Концепції реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель

20 грудня 2017 р. у Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулося громадське обговорення проекту Концепції реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель (надалі - Концепція), який був оприлюднений для громадського обговорення за адресою.

Обговорення проводилося за участі зацікавлених сторін, у тому числі профільних структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, територіальних підрозділів Державного агентства водних ресурсів, представників сільгоспвиробників, асоціацій фермерів, екологів, наукових установ, громадськості, що причетні до експлуатації гідротехнічних споруд та водокористування.

Для нашого регіону це питання є вкрай важливим, оскільки водні об’єкти загальнодержавного значення, що протікають територією області, зокрема річки Дніпро, Рось, Тясмин, є зарегульованими і проблема очищення потребує подальшого вирішення з урахуванням комплексного підходу та впливу багатьох факторів.

Останніми роками спостерігається погіршення гідрологічного та екологічного стану Дніпра та його басейну, що зумовлено комплексом негативних чинників: крім значної зарегульованості внаслідок будівництва каскаду водосховищ це розміщення промислових підприємств та об`єктів енергетики; відсутність встановлених меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг; розмив берегів; відсутність належного фінансування робіт з екологічного оздоровлення басейну, в тому числі за рахунок коштів державного бюджету.

Шляхи вирішення ситуації, що склалася, можуть бути такими:

Законом України від 24.05.2012 № 4836-VI затверджено Загальнодержавну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

Програмою передбачені заходи спрямовані на покращення гідрологічного та екологічного стану басейну р. Дніпро:

- підтримання сприятливого гідрологічного стану річок та водойм;

- упорядкування споруд водовідведення на об’єктах житлово-комунального господарства;

- забезпечення екологічно безпечного функціонування дніпровських водосховищ;

- створення замкнутих (безстічних) систем виробничого водопостачання, впровадження мало- і безводних технологій, забезпечення повторного використання стічних вод;

- будівництво, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних та  берегоукріплювальних споруд.

Заходи Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року потребують належного фінансування за рахунок коштів державного бюджету.

Переглядів: 278
 
You are here: