Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 20 січня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарНаближаються різдвяні та новорічні свята

В області розпочалася підготовка до різдвяних та новорічних свят. Багато українських родин зустрічатимуть свята з ялинками. А тому з наближенням до свят все більшої актуальності набуває питання придбання ялинок.


На жаль, не всі громадяни, з тих чи інших причин, відповідально ставляться до питань охорони лісових ресурсів особливо напередодні різдвяних та новорічних свят. Вже зараз у засобах масової інформації з’являється інформація про факти самовільного вирубування хвойних насаджень.

Органами місцевого самоврядування визначені місця продажу ялинок. На спеціальних плантаціях вирощено достатньо ялин та сосон для забезпечити в повній мірі потреби населення. Маркування новорічних ялинок здійснюватиметься пластиковими бирками або самоклейними етикетками, які виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання, оскільки вони повністю руйнуються при спробі розклеювання.

В той же час, існують альтернативи прикрашання осель на свята. Зокрема, цього року як і попередні роки, можна буде придбати живі ялинки в контейнерах (катках), які, за належного за ними догляду, можна висадити у відкритий ґрунт або ж навіть зустріти з ними свята й на наступний рік. В якості святкової ялинки може бути різдвяна композиція з гілок хвойних порід. Можна прикрасити оселю штучною ялинкою.

Не зайвим буде нагадати, що за порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена відповідальність. Так за самовільну порубку хвойних дерев передбачено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на громадян в розмірі від 85 до 170 гривень, а на посадових осіб від 119 до 204 гривень. Одночасно, за кожне самовільно зрізане дерево будуть нараховані збитки, розмір яких залежить від діаметра пня зрізаного дерева (мінімальна сума 118 гривень 44 копійки), за самовільну порубку хвойних дерев віком до 41 року в грудні - січні розмір шкоди обчислюється за таксою, збільшеною у 3 рази.

Переглядів: 222
 
You are here: