Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 18 лютого 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарУряд схвалив Національну стратегію управління відходами

8 листопада 2017 Кабінет Міністрів України розглянув та схвалив Національну стратегію управління відходами (далі – Стратегія), яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства.

Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час презентації, Стратегія є першим документом національного рівня, який визначає цілісну державну політику у сфері поводження з відходами.

При цьому Міністр екології і природних ресурсів вкотре наголосив, що проблеми із накопиченням відходів виробництва і споживання – одна з ключових загроз екологічній безпеці держави.

Нова Стратегія передбачає  запровадження  принципів циклічної економіки та  розширеної відповідальності виробника, який заохотить бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а  також впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

«Ці принципи дуже прості: передусім запобігання утворенню відходів і лише в окремих випадках – захоронення», - пояснив Остап Семерак.

Стратегією також передбачено  зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів та загального обсягу їх захоронення. Також передбачено створення мережі з 50-ти регіональних полігонів, які відповідатимуть вимогам європейських директив.

Документ пройшов всі стадії обговорення  з громадськістю та експертами, отримав  підтримку бізнес-асоціацій та комітетів Верховної Ради.

Наступним етапом буде підготовка і прийняття національного та регіонального планів з поводження з відходами та підготовка відповідної нормативно-правої бази для практичної реалізації європейських стандартів управління відходами в Україні.

Ефективній реалізації Стратегії сприятиме координації діяльності органів виконавчої влади усіх рівнів, широка інформаційно-просвітницька компанії та бажання кожного українця – зберегти довкілля.

 

Презентація національної стратегії поводження з відходами

Прес-конференція Міністра екології та природних ресурсів

За інформацією Урядового порталу

Переглядів: 331
 
You are here: