Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 
Субота, 26 травня 2018

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарУряд схвалив Національну стратегію управління відходами

8 листопада 2017 Кабінет Міністрів України розглянув та схвалив Національну стратегію управління відходами (далі – Стратегія), яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства.

Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час презентації, Стратегія є першим документом національного рівня, який визначає цілісну державну політику у сфері поводження з відходами.

При цьому Міністр екології і природних ресурсів вкотре наголосив, що проблеми із накопиченням відходів виробництва і споживання – одна з ключових загроз екологічній безпеці держави.

Нова Стратегія передбачає  запровадження  принципів циклічної економіки та  розширеної відповідальності виробника, який заохотить бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а  також впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

«Ці принципи дуже прості: передусім запобігання утворенню відходів і лише в окремих випадках – захоронення», - пояснив Остап Семерак.

Стратегією також передбачено  зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів та загального обсягу їх захоронення. Також передбачено створення мережі з 50-ти регіональних полігонів, які відповідатимуть вимогам європейських директив.

Документ пройшов всі стадії обговорення  з громадськістю та експертами, отримав  підтримку бізнес-асоціацій та комітетів Верховної Ради.

Наступним етапом буде підготовка і прийняття національного та регіонального планів з поводження з відходами та підготовка відповідної нормативно-правої бази для практичної реалізації європейських стандартів управління відходами в Україні.

Ефективній реалізації Стратегії сприятиме координації діяльності органів виконавчої влади усіх рівнів, широка інформаційно-просвітницька компанії та бажання кожного українця – зберегти довкілля.

 

Презентація національної стратегії поводження з відходами

Прес-конференція Міністра екології та природних ресурсів

За інформацією Урядового порталу

Переглядів: 204
 
You are here: