Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 18 лютого 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарВ облдержадміністрації відбулася наради по водних об’єктах області

У приміщенні облдержадміністрації під керівництвом першого заступника очільника області Віталія Коваля відбулася нарада, яка була присвячена розчистці меліоративних каналів.

– Маємо обласну програму Розвитку рибного господарства водойм на 2014-2020 роки, – сказав перший заступник. – Вона передбачає, серед іншого, заходи з проведення меліоративних робіт на мілководних ділянках акваторії Кременчуцького водосховища, які вимагають розчистки каналів та нерестовищ. Як відомо, ми взяли курс на зарибнення водосховища. Водночас, маємо створити умови для уникнення заморів риби. Однією ж з умов повноцінного функціонування річок є саме розчистка меліоративних каналів, що в решті зумовить ефективність зарибнення. Тут необхідний комплексний підхід.

Водночас начальник обласного управління екології та природних ресурсів Олена Звягінцева зауважила, що зазначена Програма потребує внесення змін в частині джерел фінансування. Також запропоновано вивчити стан меліоративних каналів, за результатами цих робіт відкоригувати заходи згаданої Програми.

На нараді щодо стану річок області був представлений картографічний макет водного господарства області, розроблений фахівцями обласного управління водних ресурсів. Після доопрацювання він стане путівником для органів рибохорони, водних ресурсів та екологів під час реалізації заходів четвертого напряму Стратегії розвитку Черкащини, а саме: екологічної безпеки та збереження довкілля.

Такого ж алгоритму дій також потребує ситуація з покращення стану річки Гнилий Тікич в Звенигородському районі.

– Вкотре наголошу – підхід до робіт з розчистки річок має бути комплексним та послідовним, – зауважив Віталій Коваль. – Адже часткова розчистка не дає повноцінного ефекту. Об’єднавши зусилля та ресурси обласного та місцевих бюджетів, приватних підприємців, зможемо досягти поставленої мети. Насамперед беремося за 4 з 13 річкових басейнів, зокрема Тясмину, Ятрані, Гнилого Тікича та Супою.

Переглядів: 352
 
You are here: