Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 20 серпня 2018
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарПро реалізацію природоохоронних заходів в області за рахунок коштів місцевих бюджетів

На координаційній нараді, яка відбулася 09.10.2017 в обласній державній адміністрації в режимі селекторного зв’язку, начальник управління Звягінцева О.М. виступила з доповіддю "Про реалізацію природоохоронних заходів в області за рахунок коштів місцевих бюджетів".
В ході виступу було наголошено, що ефективне планування природоохоронних заходів та раціональне використання коштів є одним із дієвих шляхів вирішення екологічних проблем.
Обласна програма охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки (далі - Програма) сконцентрувала у собі ряд природоохоронних заходів,  виконання яких дозволить значно покращити стан навколишнього природного середовища області.
Загалом у 2016 році на реалізацію заходів Програми залучено 57 663,7 тис. грн (15,2 %), з них: кошти державного бюджету – 16 070,2 тис. грн; кошти місцевих бюджетів  - 27 567,5 тис. грн; кошти суб’єктів господарювання  - 6 026,0 тис. грн; інші джерела – 8 000,0 тис. грн.
Це приклад того, що при правильному плануванні природоохоронних заходів та раціональному використанню коштів бюджетів різних рівнів (в тому числі на умовах співфінансування) можливе вирішення найважливіших екологічних проблем області.
На виконання природоохоронних заходів у 2017 році заплановані видатки у сумі 58 376,2 тис. грн, в т. ч. за рахунок коштів обласного бюджету 36 865,1 тис. грн, власних природоохоронних коштів місцевих бюджетів 21 511,1 тис. грн.
Залишки невикористаних коштів станом на 01.01.2017 становили 15 943,8 тис. грн. З них: кошти сільських, селищних, міських бюджетів, об’єднаних територіальних громад – 9 342,4 тис. грн.; кошти обласного бюджету – 6601,4 тис. грн.
Станом на 01.10.2017 фактично використано (касові видатки) 20 452,4 тис. грн (35,0% до річного плану), в т.ч. з обласного бюджету 10 907,4 тис. грн (29,6% до річного плану), з місцевих бюджетів 9 545,0 тис. грн (44,4 % до річного плану).  
Головними розпорядники обласних бюджетних коштів визначені: Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, Департамент фінансів облдержадміністрації, Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів обласного бюджету здійснюється у відповідності до п. 19 Рішення обласної ради від 23.12.2016 № 11-2/VII «Про обласний бюджет на 2017 рік», яким передбачено, що розподіл 50 % загального обсягу коштів на природоохоронні заході здійснює комісія обласної державної адміністрації з оцінки та конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів на умовах співфінансування, де частка місцевих бюджетів становить не менше 10 % (інші 50 відсотків розподіляються без проведення конкурсного відбору).
Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації є головним розпорядником коштів  по 31 заходу.
Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації є головним розпорядник коштів по заходу "Зариблення Кременчуцького водосховища" у сумі 2 000,0 тис. грн. На сьогодні проведено процедуру закупівлі послуг, згідно із Законом України «Про публічні закупівлі», вирішується питання укладення договору на виконання послуг.
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації є головним розпорядник коштів по 4 заходам:
1) "Видання поліграфічної продукції з екологічної тематики" (затверджено видатки в обсязі 200,0 тис. грн). Укладено договори. Роботи тривають.
2) "Проведення щорічного екологічного конкурсу "Україна в стилі ЕКО" (затверджено видатки в обсязі 150,0 тис. грн). Визначено 6 проектів. Роботи тривають.
3) "Розроблення проектів створення територій і об'єктів природно-заповідного фонду та організації їх територій" (затверджено видатки в обсязі 200,0 тис. грн). Закупівля проведення робіт не відбулася через відсутність пропозицій.
4) "Забезпечення вилучення, утилізації, знищення та знешкодження невідомих, непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (відходів пестицидів) на території Звенигородського, Монастирищенського та Тальнівського районів" (затверджено видатки в обсязі 328,05 тис. грн). Реалізація заходу не проводиться, оскільки в державі відсутні технічні можливості та необхідні потужності для видалення відходів пестицидів еколого-обґрунтованим способом.
Розпорядниками сільських, селищних, міських бюджетів є органи місцевого самоврядування.
Результати аналізу використання коштів місцевих (сільських, селищних, міських) бюджетів, спрямованих на виконання природоохоронних заходів, свідчать про їх неефективне планування.
Наприклад:
- питання поліпшення гідрологічного стану водних об’єктів потребує системної роботи на всіх рівнях і виконання часткових заходів на окремих ділянках не дадуть необхідного ефекту;
- дуже актуальним є питання винесення меж в натуру територій та об'єктів природно-заповідного фонду, оскільки останнім часом при проведенні контролюючими органами перевірок стану дотримання режиму охорони  територій та об'єктів природно-заповідного фонду області, виявляються факти використання земельних ділянок під господарську діяльність, що суперечить цільовому призначенню таких об'єктів (наприклад, розорювання);
- нагальною проблемою в кожному селі, селищі та місті залишається поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), тому доречним та ефективним було б: придбання обладнання та машин для збору, транспортування побутових відходів (сміттєвозів); запровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів з метою використання відходів у якості вторинної сировини (придбання контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів).
Враховуючи, що ці проблеми зачіпають інтереси не одного села, а інколи і не одного району, тому  для вирішення цих питань доцільним було б об'єднання коштів.
Відповідно до пункту 7 статті 16, пункт 3 статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, органи місцевого самоврядування з урахуванням місцевих умов і особливостей можуть перерозподіляти між собою окремі повноваження та власні бюджетні кошти, об’єднувати на договірних засадах кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів.
Станом на 01.10.2017 більше 50 % коштів місцевих бюджетів фактично використано у: м. Черкаси (60,9%), м. Золотоноша (69,0%), Жашківському (55,5%), Звенигородський (54,4%), Золотоніському (53,6%), Чигиринському (53,2%) районах, отг Білозірʼя (52,9%) отг Мокра Калигірка (57,9%).
Менше 50 % коштів місцевих бюджетів фактично використано у: м. Ватутіне (34,2%), м. Канів (48,7%), м. Сміла (12,2%), м. Умань (29,1%), Городищенському (25,3%), Драбівському (25,6%), Камʼянському (8,2%), Канівському (4,1%), Катеринопільському (0,6%), Корсунь-Шевченківському (44,9%), Лисянському (34,6%), Маньківському (16,8%), Монастирищенському (11,4%), Смілянському (3,9%), Тальнівському (8,2%), Уманському (32,2%), Христинівському (9,5%), Черкаському (28,0%), Чорнобаївському (47,3%), Шполянському (3,7%) районах.
Взагалі не використані кошти за звітний період по отг Єрки, отг Тальне, отг Стеблів.
За результатами наради надано ряд відповідних доручень.
Переглядів: 280
 
You are here: