Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

П'ятниця, 22 червня 2018
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар7 липня – День працівника природно-заповідної справи

   

7 липня в нашій державі відзначається День працівника природно-заповідної справи, професійне свято, яке започатковане Указом Президента України від 18 серпня 2009 року № 629/2009 „Про День працівника природно-заповідної справи“. Це свято всіх хто прагне зберегти природу і присвячує цій справі своє життя, свято небайдужих та дбайливих людей.

Розвиток заповідної справи, є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища на території області. Обласною державною адміністрацією ведуться роботи щодо збільшення частки заповідних територій регіону, оголошенню нових і розширенню меж вже існуючих територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

На сьогодні природно-заповідний фонд області нараховує 536 об'єктів природно-заповідного фонду, загальною площею 64,0 тис. га, з них: 22 - загальнодержавного та 514 – місцевого значення. Показник заповідності (питома вага площі територій та об'єктів природно-заповідного фонду до площі області) доведено до 3,1 %.

В 2017 році за поданнями обласної державної адміністрації, рішеннями обласної ради оголошено гідрологічні заказники місцевого значення „Панське болото“ площею 21 га, „Маслове“ площею 7,3 га та „Загребля-Попове-Турське“ площею 41,4 га, парк-пам`ятку садово-паркового мистецтва місцевого, „Сонячний“ площею 0,54 га, ботанічну пам’ятку природи „Загородищанський старожил“ площею 0,03 га. 

Розширено межі загальнозоологічного заказника місцевого значення „Виграївський“ з 3522,0 га до 3534,4 га.

Площу територій та об’єктів природно-заповідного фонду області збільшено на 82,67 га.

В області проводиться робота зі створення національних природних парків "Холодний Яр" на базі комплексної пам'ятки природи "Холодний Яр" та "Середньодніпровський" у межах Канівського, Черкаського і Золотоніського районів.

Заходи зі збільшення площі природно-заповідного фонду області передбачені Стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, розпорядженням обласної державної адміністрації від 31.03.2016 № 152 "Про заходи зі збільшення питомої ваги площі природно-заповідного фонду до площі Черкаської області".

Крім того, рішенням обласної ради від 03.06.2016 № 5-2/VII затверджено обласну програму охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, якою передбачено заходи зі збільшення питомої ваги площі природно-заповідного фонду, та визначено перелік перспективних до заповідання об’єктів. 

У зв’язку із відзначенням Дня працівника природно-заповідної справи, 07.07.2017 в Управлінні проведено нараду, на якій запропоновано організувати проведення в ІІІ кварталі 2017 року круглий стіл щодо обговорення основних проблем розвитку заповідної справи на території Черкаської області.

У цей День приєднуємося до привітань на адресу всіх працівників природоохоронних організацій та адміністрації установ природно-заповідного фонду України. Особисто хочемо привітати представників громадськості, які ведуть активну природоохоронну діяльність на теренах області: Миколу Чорного, Наталію Фоміну, Світлану Бєляєву, Олександра Спрягайла, Богдана Легоняка, Ольгу Галушко. Бажаємо Вам успіхів і впевнених досягнень! 

Переглядів: 161
 
You are here: