Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Понеділок, 18 лютого 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар5 червня відзначається свято - Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Забезпечення реалізації на території області державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища здійснює Управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

Управління, відповідно своїх повноважень, виконує ряд функцій та завдань, а саме: аналізує стан та тенденції соціально-економічного розвитку в галузі охорони навколишнього природного середовища, бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку області та загальнодержавних програм в сфері охорони навколишнього природного середовища, сприяє екологічній освіті та екологічному вихованню громадян, здійснює інформування населення про стан навколишнього природного середовища в області, контролює та координує діяльність районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, надає їм методичну допомогу з питань здійснення повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища.

На часі постає питання забезпечення постійної участі громадськості в процесі прийняття рішень, що стосуються довкілля, та здійсненні державної екологічної політики в області. Активна громадська позиція потребує постійного діалогу з владою у пошуках шляхів вирішення нагальних питань і проблем. Управління постійно сприяє цьому в межах компетенції.

В результаті активної співпраці з представниками громадських організацій, науковців, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при розробці Стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року однією із стратегічних цілей визначила "Екологічну безпеку та збереження довкілля".

Вказана ціль передбачає:

- створення умов для поліпшення стану довкілля,

- покращення управління відходами,

- розвиток екомережі, природно-заповідного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття,

- покращення стану водних об’єктів та стану атмосферного повітря.

Для забезпечення реалізації завдань Стратегії та розв'язання екологічних проблем управлінням розроблено:

√ обласну програму вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них на 2016 – 2018 роки (затверджена рішенням обласної ради від 25.03.2016 № 4-2/VII);

√ обласну програму охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки (затверджена рішенням обласної ради 03.06.2016, №5-2/VIІ);

√ за ініціативи Черкаського обласного благодійного фонду "Еко-центр" програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016 – 2020 роки (затверджена рішенням обласної ради від 07.10.2016 № 9-7/VII).

До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища в приміщенні управління 02.06.2017 проведено засідання круглого столу, на якому розглядалися питання щодо охорони довкілля, підводилися підсумки роботи управління та були намічені подальші дії в організації роботи управління, результатами яких є:

- розвиток природно-заповідного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття;

- очищення території області від невідомих, непридатних та заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них;

- вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами
в області;

- зменшення рівня забруднення та поліпшення гідрологічного режиму, гідрохімічного та санітарного екологічного стану водних об’єктів, атмосферного повітря;

- підвищення рівня екологічної культури населення.

День охорони навколишнього середовища - це привід задуматися про проблеми навколишнього середовища, звернути увагу на стан довкілля.

Всесвітні свята, безперечно, мають глобальне значення, оскільки їх відзначають у всьому світі незалежно від громадянства, національності і релігійних уподобань. Унікальність цих подій полягає у тому, що кожна людина може стати учасником міжнародного святкування, зробити свій внесок у розвиток світової цивілізації.

З метою забезпечення суттєвого поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних завдань, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щорічно у квітні – травні впродовж місяця поводяться заходи з озеленення та благоустрою територій.

Проведення цих заходів є прекрасною нагодою зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево, а інший, нарешті, прибере сміття в своєму дворі.

Пам'ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

 

Переглядів: 320
 
You are here: