Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

П'ятниця, 22 червня 2018
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар22 квітня відзначаємо Міжнародний день Землі

Україна разом з усим прогресивним людством 22 квітня відзначає День Землі. В цей день в різних куточках земної кулі небайдужі до проблем природи люди проводять різноманітні корисні та цікаві заходи, спрямовані на об'єднання зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню довколишніх територій. Пропозиція була схвалена і отримала широку підтримку жителів штату Небраска. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом штату офіційним святом, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США.

Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У той рік безліч обрізків матерії з написами і малюнками були пронесені по нашій планеті. З них склали прапор Землі площею 660 кв. м, який символізує єдність людей в турботі про майбутнє планети і закликає ставитися з повагою до оточуючого нас світу. У цей день кожен свідомий громадянин може зробити свій посильний внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля з двигуном внутрішнього згорання.

В Україні День Землі почав відзначатися у 1992 році як день захисту природи, день проведення акцій та інших заходів з метою привернення уваги громадськості до проблем всієї планети.

Переглядів: 187
 
You are here: