Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 19 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарНоворічну атмосферу можна створити без використання сокири!

В природі кожне дерево, проживаючи відведений йому вік займає певну екологічну нішу і виконує ряд функцій, зокрема поглинає вуглекислий газ та шкідливі речовини, що надходять у атмосферу з викидами автотранспорту та промислових підприємств та виділяє у повітря кисень.

Знищення ялинки або сосни лише для того, щоб протягом різдвяних свят дивитись на лісових красунь – негуманно і безпідставно. Це бажання не може виправдати того, що значна кількість кисню не потрапить до атмосфери із загибеллю кожного дерева. Так, 1 га хвойних дерев виділяє 30 т кисню на рік (не враховуючи фітонцидів), а 1 га ялинового лісу забезпечує річну потребу людини в кисні.

Якщо все ж таки ви вирішити купити „живу ялинку”, тоді обов’язково звертайте увагу на наявність маркування їх електронними чіпами, які містять інформацію про походження дерева! Купуйте ялинки лише на офіційних ялинкових базарах, адже на них як правило продаж ведуть офіційні представники держаних підприємств лісового господарства. Не підтримуйте браконьєрства! 

Працівники Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації пропонують кожному обрати собі альтернативу живій ялинці – зробивши добру справу для природи і при цьому не відмовившись від звичаїв. Альтернативами можуть бути:

Ялинка в горщику. Якщо для Вас Новий рік без лісової красуні зовсім не свято. Тоді пропонуємо купувати зелену королеву в горщику. В цьому випадку у дерева зберігається коренева система, і при правильному догляді воно не жовтіє і не обсипається. Протягом новорічних свят вся родина зможе насолоджуватися неповторним натуральним ароматом ялини. А навесні дерево можна буде висадити біля будинку, в парку або на дачній ділянці. І життя вічнозеленої красуні буде врятоване!

Новорічна композиція. Зроби зимовий букет своїми руками та перетвори створення новорічних виробів в захоплююче заняття, залучивши до нього своїх дітей і друзів. Оформити композицію можна у вигляді віночків різноманітної (круглої, зіркоподібною, у вигляді сердечка) форми або зимового букета. Підійде будь-який підручний матеріал, який підкаже фантазія: ялинові чи соснові гілочки, різнокольорові стрічки, бантики, мініатюрні іграшки, штучний сніг, квіти, цукерки в різнобарвною обгортці, шишки (їх можна розфарбувати за допомогою золотистого або срібного аерозолю або прикрасити блискітками).

Штучна ялинка. Сучасні штучні ялинки зовні практично не відрізняються від живих, а іноді навіть виглядають набагато привабливіше. М'які і дуже пухнасті, вкриті снігом або інеєм, з шишками або молодими пагонами на гілках, вони стають стильною родзинкою сучасного інтер'єру, до того ж мають ряд незаперечних переваг: по-перше, можна підібрати ялинку будь-якого кольору, форми і розміру. По-друге, за штучною красунею, на відміну від натуральної, не потрібно доглядати, немає клопоту і з її установкою. По-третє, така ялинка прослужить не один рік і дозволить заощадити фінанси.

Слід зауважити, що за самовільну рубку передбачені штрафи у рази більші, ніж вартість самих новорічних пухнастих красунь. За виявлені ялинки штрафи диференціюються залежно від товщини стовбура зрубаного дерева і становитимуть від 198 грн. Крім цього, браконьєрам доведеться сплатити адміністративні штрафи в розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це ще 85-170 грн. за кожне дерево. Тож штраф за одну незаконно зрубану ялинку складе мінімум 283 грн.

Ознайомившись з інформацією зробіть вибір… Думаємо, Вам буде приємно усвідомлювати в новорічний вечір, що збережені ялинки й надалі ростимуть на радість людям.

 

 

 

 

Переглядів: 536
 
You are here: