Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 19 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарНабрав чинності Порядок здійснення державного моніторингу вод

З 1 січня 2019 року набрав чинності новий Порядок здійснення державного моніторингу вод. Порядок відповідає директивам Європейського Союзу і допоможе отримати більше інформації про стан вод в Україні.

Порядок принципово змінює  існуючу систему моніторингу, адже створює всі необхідні передумови досягнення доброго екологічного та хімічного стану масивів поверхневих, підземних і морських вод.

Удосконалена система моніторингу дасть реальне розуміння ситуації зі станом вод в Україні. На її підставі можна буде ухвалювати ефективніші рішення щодо використання та відтворення водних ресурсів. Крім того, це дозволить кожному громадянину та експерту отримувати у доступний спосіб класифіковані дані про стан водних масивів, басейнів річок загалом.

До розробки порядку долучилися проект ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (APENA) та проект ЄС – ПРООН «Удосконалення екологічного моніторингу в Чорному морі» (EMBLAS) – повідомляється на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

Нова система моніторингу поверхневих, підземних та морських вод передбачає:

-                чіткий розподіл обов’язків між організаціями, які вимірюють показники, без дублювання повноважень,

-                розширений список біологічних, гідроморфологічних, хімічних і фізико-хімічних показників для моніторингу,

-                запроваджений шестирічний цикл моніторингу,

-                введена класифікація стану вод: 5 класів екологічного стану і 2 класи хімічного стану,

-                збільшення кількості пунктів моніторингу вод з сотень до декількох тисяч.

 

Переглядів: 143
 
You are here: