Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 19 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарУряд підтримав законопроект про заборону використання диких тварин у цирках

Кабінет Міністрів розглянув та схвалив запропоновані Мінприроди зміни до законодавства, яке стосується захисту тварин від жорстокого поводження, – повідомляється на сайті профільного відомства.

«Уряд підтримав наш законопроект, який врегульовує ряд  питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборону використання диких тварин у цирках із перехідним періодом 5 років», -  сказав Остап Семерак.

Він зазначив, що цей час знадобиться для вироблення механізму передачі диких тварин до природно-заповідного фонду та визначення місць подальшого  проживання  тварин.

«Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати та годувати. Україна не перша країна, яка проходить цей шлях. Я також розумію, що ми отримаємо великий спротив від людей, неготових відмовитися від експлуатації тварин у видовищах. Ми готові до цього протистояння. Зрештою,  у світі є кілька десятків країн, які відмовилися від цирків, і Україна має всі шанси поповнити їх ряди. Попереду розгляд проекту закону у ВРУ», - сказав Міністр екології та природних ресурсів України.

Він також наголосив, що проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирків. Зокрема, йдеться про утримання диких тварин у приватному секторі та розподіл повноважень між органами влади, наділеними повноваженнями застосувати санкції по відношенню до безвідповідальних власників.

Також проектом закону передбачено внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які спрямовані на  розмежування повноваження  щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення  стосовно жорстокого поводження із тваринами. Так, згідно із запропонованими змінами, розгляд справ про адміністративні порушення стосовно диких тварин віднесено до компетенції Державної екологічної інспекції України,  а щодо домашніх та безпритульних  до  Національної поліції України.

Нагадаємо, офіційно виступи диких тварин у цирках заборонені у таких країнах як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Данія, Латвія, Нідерланди, Румунія, Словенія, Фінляндія, Швеція. У Болівії, Греції, Данії, Мальті та Республіці Кіпр заборонені циркові виступи і диких, і свійських тварин.  В Угорщині та Португалії заборонено використання диких тварин в цирках, які включені в Список CITES I.

Переглядів: 102
 
You are here: