Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Вівторок, 25 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарНаближаються різдвяні та новорічні свята

В області розпочалася підготовка до різдвяних та новорічних свят. Багато українських родин зустрічатимуть їх зі святковими ялинками. А тому з наближенням до свят все більшої актуальності набуває питання придбання ялинок.

За повідомленням Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства на спеціальних плантаціях вирощено достатню кількість новорічних ялин та сосон, щоб забезпечити в повній мірі потреби населення. У цьому році державні лісові господарства готові реалізувати понад 80 тисяч новорічних ялинок.

Маркування новорічних ялинок здійснюватиметься пластиковими бирками або самоклейними етикетками, які містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті ukrforest.com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

 

В той же час існують альтернативи прикрашання осель на свята. Зокрема, цього року, як і попередні роки, можна буде придбати живі ялинки в контейнерах (катках), які, за належного за ними догляду, можна висадити у відкритий ґрунт або ж навіть зустріти з ними свята й на наступний рік. В якості святкової ялинки може бути різдвяна композиція з гілок хвойних порід. Можна прикрасити оселю штучною ялинкою.

Не зайвим буде нагадати, що за порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена відповідальність. Так за незаконне вирубування хвойних дерев передбачено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на громадян в розмірі від 85 до 170 гривень, а на посадових осіб від 119 до 204 гривень. Одночасно, за кожне самовільно зрізане дерево будуть нараховані збитки, розмір яких залежить від діаметра пня зрізаного дерева (мінімальна сума 118 гривень 44 копійки), за самовільну порубку хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні розмір шкоди обчислюється за таксою, збільшеною у 3 рази.

Закликаємо відповідально ставитися до питань охорони лісових ресурсів та вітаємо з прийдешніми різдвяними та новорічними святами!

 

Переглядів: 131
 
You are here: