Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 19 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар20 жовтня – день прийняття Європейської ландшафтної конвенції

Ландшафти мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення і є ресурсом, який сприяє економічній діяльності. Вони відіграють важливу роль у формуванні місцевих культур і є основним компонентом європейської природної та культурної спадщини.

20 жовтня 2000 року у Флоренції було прийнято Європейську ландшафтну конвенцію, проте "офіційне" святкування цієї дати в Європі стартувало 20 жовтня 2017 року. 
Головною метою Конвенції є підтримка процесів охорони, регулювання та планування, ландшафтів Європи. Конвенція визначає заходи, спрямовані на запобігання негативним впливам на ландшафти. Вона застосовується щодо всієї території Європи та охоплює природні, сільські, міські та приміські території. Дія Конвенції поширюється на землі, внутрішні води та морські акваторії, звичайні або деградуючі ландшафти, а також ландшафти, які можна вважати унікальними. Конвенція ратифікована Україною у вересні 2005 року. 
Слід пам'ятати, що багатство природних ландшафтів є надбанням українського народу, його природною спадщиною і має служити нинішньому та майбутнім поколінням.

Переглядів: 166
 
You are here: