Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 19 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарАНОНС

У суботу, 6  жовтня 2018 року,  міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак перебуватиме з робочим  візитом на Черкащині, де буде  розпочато  загальнонаціональну екологічну акцію «Дуби Шевченка єднають Україну».

 

 

 

Мета проекту – порятунок вікових та пам’ятних  дубів періоду життя Тараса Шевченка та висадження молодих дерев-спадкоємців.

Акція «Дуби Шевченка єднають Україну» розпочнеться із села Моринці. Там буде висаджено першу в Україні Алею саджанців, які виросли з жолудів від вікових дубів на Чернечій горі. Частину паростків дубів з-під Канева буде передано на Донеччину, Львівщину, Київщину, Херсонщину, Чернігівщину та  Полтавщину для висадження їх у меморіальних місцях, що носять ім’я Кобзаря. 

Також волонтери та школярі зберуть нові жолуді на насіння в селі  Будище, де  до цього часу збереглося три унікальні 800-річчні  дуба, які бачив юний Тарас Шевченко.

У рамках акції запланований  спільний молебень   Української православної церкви Київського патріархату та Української Греко-католицької церкви.

Завершиться екологічний день на Черкащині еко-пікніком у Будищі зі смакуванням улюбленої страви Тараса Шевченка - борща з карасями. 

Шкілку із жолудями для вирощування нових дубів цього ж дня представники Мінприроди передадуть до Хорольського ботанічного саду на Полтавщині. Також у місцевому Дубовому гаю буде висаджено другу Алею дубів- спадкоємців вікових дубів, які були кремезними ще за життя Тараса Шевченка.

Екологічна акція «Дуби Шевченка єднають Україну» є логічним продовження загальнонаціональної акції «Посади дерево миру», яка свого часу була розпочата Українською греко-католицькою церквою та підтримана національними природними парками, заповідниками та активними громадянами по всій Україні.

У  заході запланована участь: Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, предстоятелів церков різних конфесій,  представників Мінприроди та Міносвіти, Черкаської  ОДА, волонтерів, школярів та всіх, хто любить природу і творчість Тараса Шевченка.  

Захід розпочнеться  у суботу, 6 жовтня, о 9.30  у с. Моринці Звенигородського  ( біля каплиці  Святого Тарасія).

12.00 – Збір жолудів у с. Будище Звенигородського району Черкаської області (біля колишньої садиби  поміщика Енгельгардта)
15.30 -  Висадка жолудів  та закладання Алеї в Хорольському  ботанічному  саду (м. Хорол Полтавська область  вулиця Кременчуцька, 5 а)

На обох локаціях передбачено спілкування із журналістами.

Акредитація та довідкова інформація за телефоном: (044) 206-31-01, (097)54-54- 514.

 

 

Переглядів: 196
 
You are here: