Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 19 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарПро необхідність дотримання законодавства в галузі бджільництва

Серйозне занепокоєння викликає порушення агропідприємствами області порядку використання засобів захисту рослин, стимуляторів їх росту, мінеральних добрив, що викликає масову загибель бджіл – повідомляє Урядовий контактний центр.

 

В статті 30 Закону України «Про бджільництво» зазначено, що юридичні та фізичні особи, які  провадять діяльність, що впливає або може вплинути на стан бджіл, зобов'язані забезпечити їх охорону. 

Забороняється проводити оранку та будь-яким іншим чином руйнувати медоносні угіддя, застосовувати засоби захисту рослин, стимулятори їх росту, мінеральні добрива, інші препарати та здійснювати будь-які роботи, що можуть призвести до фізичного знищення бджіл під час медозбору. 

Юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов'язані дотримуватися діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь. 

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється  проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

- 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;    

- 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місця випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду;

- 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин,  зобов'язані не пізніше, ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату (ст. 37 Закону України «Про бджільництво»).

Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну,  цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. 

Закликаємо дотримуватися законодавства в галузі бджільництва з метою охорони бджіл, створення умов для підвищення їх продуктивності, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом!

 

Переглядів: 197
 
You are here: